$ DOLAR → Alış: 32,13 / Satış: 32,26
€ EURO → Alış: 34,92 / Satış: 35,06

Başkan Aktaş gazetecilerle bir araya geldi

Başkan Aktaş gazetecilerle bir araya geldi
  • 11.01.2024

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle düzenlenen programda basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’ndeki programda basın çalışanlarıyla buluşan Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, yaptıkları haberlerle kamuoyunu bilgilendiren gazetecilerin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutladı. Programa, Başkan Alinur Aktaş’ın yanı sıra Bursa Milletvekilleri Refik Özen, Ayhan Salman, Mustafa Yavuz, Ahmet Kılıç, Emel Gözükara Durmaz, Osman Mesten, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Bursa Bölge Müdürü Ali Fuad Gölbaşı ve Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ahmet Bayhan katıldı.

Basın emekçilerinin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlayan Başkan Alinur Aktaş, çok zor ve kutsal bir görevi icra eden basın mensuplarının gerçekleri ortaya çıkarma ve toplumu aydınlatma sorumluluğu taşıdığını söyledi. Kamuoyu basın sayesinde doğru ve güvenilir bilgilere ulaşarak bilinçli kararlar alabildiğini belirten Başkan Aktaş, gelişen teknolojiyle birlikte iletişim kanallarının çeşitlendiğini ve değiştiğini ifade etti. Sosyal medyanın yaygın kullanımıyla bilginin daha hızlı bir şekilde yayıldığını dile getiren Başkan Aktaş, “Modern ve dijital çağda doğru haber içeriklerine ve bilgilere ulaşmakta önemli. Basın mensuplarının önemi de bu noktada ortaya çıkıyor. Bu denli bilgi kirliliğinin içerisinde gerçeği araştırarak toplumu en doğru haberlerle buluşturmanız kıymetli. Bu bilinçle hareket eden tüm basın mensuplarına teşekkür ediyorum. Bazı kesimler de ‘pijama gazeteciliği’ yapmaya devam ediyor. Onlar diyorum ki, ‘Evinizin odasından gerçek hayata çıkın ve benim ağzımdan çıkan sözleri araştırın. Sonra doğru mu yanlış mı gelin tekrar konuşalım’. BUSKİ’de yaşananlarla ilgili kamuoyunu bilgilendirdim. Konuşmaktan başka hiçbir icraatı olmayanlar açıklamalarıma rağmen şahsımı itham etmeye çalışıyorlar” dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na tekrar aday gösterilme sürecine de değinen Başkan Aktaş, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, genel merkezin ve teşkilatın teveccühlerine mazhar olduğunu için mutlu olduğunu anlattı. Aldığı sorumluluğun ve emanetin farkında olduğunu söyleyen Başkan Aktaş, “6 yıldır yürüdüğümüz bu yolda aynı umutla, heyecanla ve kararlılıkla ilerlemeye devam edeceğiz. Heyecanlıyız, kararlıyız, kendimizden eminiz ve sakiniz. Bursa’nın sıkıntılarını ve bunların çözümlerini çok iyi bilen ruha, dinamizme ve ekibe sahibiz. Gece gündüz demeden canla başla çalışıyoruz. Tüm vatandaşların hayatına değer katacak önemli projelerle ne söylemek istediğimizi daha iyi anlatmış olacağız. Halkımızın lafa değil icraata ihtiyacı var. Son dönemde dünya genelinde ve Türkiye çapında yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen mazeret üretmedik, hiçbir konuya da duyarsız kalmadık. Taş üstüne bir taş daha koyabilmenin derdinde olduk. Son 6 yılda borcumuzun bütçeye oranını yüzde 74 azalttık. İcraat üreterek sorunları gideriyoruz” diye konuştu.

Bursa Milletvekili Refik Özen, basın mensuplarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutladı. İletişim imkanlarının her geçen gün geliştiği ancak doğru bilgiye ulaşmanın da aynı oranda zorlaştığını anlatan Özen, dezenformasyon yoğunluğuna rağmen gerçeğin yansıtılmasını kendine görev edinen gazetecilerin en güçlü dayanaklarından biri olduğunu dile getirdi.

Konuşmaların ardından Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin icraatlarını anlatan bir sunum yapıldı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ