$ DOLAR → Alış: 32,55 / Satış: 32,68
€ EURO → Alış: 34,90 / Satış: 35,04

Çiçeközü Köyü’nün altyapısı sil baştan

Çiçeközü Köyü’nün altyapısı sil baştan
  • 22.01.2023

Önceki gün geldiği ilçede Çiçeközü Köyü’nü de ziyaret edip yatırımları yerinde inceleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, altyapı çalışmalarının yanı sıra başka çalışmaların yapılması sözünü de verdi. Muhtar Nizamettin Filiz’den köydeki çalışmalarla ilgili görüşen Başkan Aktaş, “Belediyemiz bu köyümüzde içme suyu ve kanalizasyon hatlarının tamamını yeniliyor. Bu arada komşu köy Karaamca ile arasındaki bağlantı yolunun üzerindeki eskiyon köprünün yerine yenisini yapıyoruz. Çiçeközü’nde ayrıca bir semt sahasını Yenişehir Belediyemiz ile çalışarak kazandıracağız” dedi.

Yenişehir Belediye Başkanı Davut Aydın ise semt sahasının yapımına destek vereceklerini, bunun yanında köyde meydan düzenlemesini ilçe belediyesi olarak gerçekleştireceklerini kaydetti.

Köy Muhtarı Nizamettin Filiz de köydeki projelerin hayata geçirilmesi konusunda emeği olanlara teşekkür etti. Muhtar Filiz, “Bu çalışmaların hepsi birbirinden önemli çalışmalar. Öncelikle köyümüzün içme suyu ve kanalizasyon hatları yenileniyor. Bunun gibi süren çalışmalardan bir tanesi de komşu köy Karaamca ile köyümüzün arasındaki köprü çalışması. Eski köprü artık kullanılmaya uygun değildi. Büyükşehir Belediyemiz altyapı çalışmalarının yanında bu köprünün yapımını da gerçekleştiriyor. Önümüzdeki asfalt döneminde Karaamca ile aramızdaki 3,5 kilometrelik bağlantı yolu da asfaltlanacak. Halen devam etmekte olan çalışmalarla sonradan yapılması planlanan çalışmalar köyümüzün ihtiyaçlarını karşılayacak. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ