Yenişehir Okyanus Koleji’nde eğitim başladı

Yenişehir  Okyanus Koleji’nde  eğitim başladı
  • 21.10.2022

Bu eğitim öğretim yılında eğitime başlayan Özel Yenişehir Okyanus Koleji’nin açılışı düzenlenen törenle gerçekleştirildi.

Kurtuluş Mahallesi Fetih Caddesi üzerindeki Özel Yenişehir Okyanus Koleji’nin açılış töreninde yapılan konuşmalarda eğitimin ve eğitime yapılan yatırımların önemine dikkat çekildi.

Açılış töreninde konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş bir ülkenin gelişmişliğinin en önemli göstergelerinin eğitim ve sağlık olduğunu vurguladı. Aktaş şunları kaydetti: “Bu konularda ülkemizde son 15-20 yılda bazı şeyleri tartışıyor olsak da muhteşem işler yapıldı. Açılışını yaptığımız okul da bunlardan birisi. Büyükşehir Belediyesi olarak devam eden okul inşaatlarımız var. 6 tane okul binamız var. Tadilat, boya badana onları zaten saymıyorum. Bugün şükürler olsun, özel sektörü teşvik eden bir anlayış var. Bir ilçede özel okulların sayısının artıyor olmasının rekabeti de geliştireceğine inanıyorum. Tarımla ilgili hedeflerimiz var. Tarımla ilgili desteklerimiz artarak sürecek. Asla geride bırakmayız bu konuyu. Bu arada güçlü beyinler, özel çocuklar yetiştirmeliyiz. İcatlar yapmamız lazım, yüksek teknolojiyi konuşmamız lazım. Bütün dünyaya teknoloji satan bir ülkeye dönüşmemiz gerekiyor. Bursa’da çok iyi bir altyapımız var. Güney Marmara havzasında çok iyi bir üretim altyapısına sahibiz. Daha çok dayanışma ve istişare halinde olmamız lazım. İnşallah Okyanus Koleji de bu sürece destek verecek. Ülkemizin kalkınmasına altyapı oluşturan bir kurum olmasını diliyorum. Evlatlarımızın da çok şanslı olduğuna inanıyorum, öğretmenlerimize kolaylıklar diliyorum.”

“EĞİTİME DESTEĞİMİZ SÜRECEK”

Belediye Başkanı Davut Aydın da Yenişehir Okyanus Koleji’nin açılış sürecini anlattı. Her zaman her şeyin eğitimle başladığını belirten Aydın şunları söyledi: “Biz bu hizmete desteğimizi elimizden geldiğince verdik. Mart ayında Erdoğan Hoca’m ve müteahhit firma geldiğinde bu eğitim öğretim dönemine okul yapımını yetiştireceklerini söyledi. Bizden okul yapımı konusunda destek istediler. Aslında bu okulun ilk betonu 15 Mart’ta atılmıştı. Hem okul müdürü hem müteahhit firma kadar bizler de heyecanlandık. Her zaman olduğu gibi gerekli destekleri verdik. Birçok alanda olduğu gibi bundan sonra da eğitim alanında üzerimize düşen görevleri yerine getirmeye, destek vermeye devam edeceğiz.”

Yenişehir İlçe Milli Eğitim Müdürü Musa Ayaz selamlama konuşması yaptı. Ayaz, “Biz öğretmenler olarak çocuklarımızı sevmesini, doğaya, değerlerimize ait her şeyi onlara sevdirmelerini temenni ediyorum. Okulun açılması Yenişehir’de heyecan yarattı. Rekabetin olduğu her yerde güzellikler vardır” dedi.

“KAMPÜS SAYISI 28’E ULAŞTI”

Okyanus Kolejleri Genel Müdürü Lokman Demiray, “28’inci kampüsümüzün açılışı yapmanın gururunu yaşıyoruz. Bir hedefle rüyayla başlayan bu markanın serüveni, 28 kampüste, 105 okulda, yaklaşık 22 bin öğrenciye hizmet veren, 2 binin üzerinde eğitim personeli ve 3 binin üzerinde yardımcı personeliyle Türkiye genelinde hizmet vermekteyiz. Yetiştirdiğimiz öğrencilerimiz, dünyadaki akranlarından daha ileri düzeyde olsunlar başarılar elde ederek ülkemizi daha ileriye daha kalkınmış bir seviyeye götürecek bireyler yetiştirmek ana hedefimiz olmuştur. Öğrencilerimiz TÜBİTAK projelerinde yer alacaklar, dünya genelindeki sportif faaliyetlerdeki başarıları tüm dünyaya sergileyecekler. Yeni Okyanus Kolejlerinin hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

İnegöl ve Yenişehir Okyanus Kolejleri Kurucusu Erdoğan Kızmaz ise konuşmasında şunları söyledi: “Hayatta her şey küçük bir adımla başlar. Her yeni gün bir başlangıç demektir. 30 yılı aşan eğitim alanındaki birikimimiz var. Yenişehir’e bu kampüsü kazandırmanın, okulumuzda Yenişehirli öğrencilerimizi eğitecek olmanın gururunu yaşıyoruz. 5 bin metrekarelik alanda, 3 bin metrekare kapalı alanımız var. 430 kapasiteli bir okulumuzdur. Kütüphane, konferans salonu, laboratuarlarımız, yemekhanemiz ve bahçemizdeki sosyal tesislerimiz, spor alanlarımızla, tarım uygulama bahçemizde öğrencilerimizi geleceğe hazırlamayı hedefliyoruz. En farklı yönümüz öğrencilerimizin yeteneklerini keşfetmektir. Sportif yönüyle, yetenekleriyle, yabancı dil öğrenmeleriyle çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Birlikte koşacağız, birlikte mutluluğu ve hayallerimizi yakalayacağız. Ülkemizin dünyada lider ülke olması sizlerin yetişmesiyle olacaktır. Ayrıca ülkemizin istihdam hamlesine katkıda bulunuyoruz. Ben bu güzelliklerin oluşmasında bizleri her zaman destekleyen başta Yenişehir Belediye Başkanımıza çok teşekkür ediyorum. Biz de onun verdiği güçle harekete geçtik. Müteahhidimiz Ethem Çelik ağabeyimize de çok teşekkür ediyoruz. Mart 15’te temelini atıp ağustos 15’te bitirdik. Kaymakamımız, Milli Eğitim Müdürümüz ve Büyükşehir Belediye Başkanımız da gerekli tüm destekleri verdiler. Onlara da çok teşekkür ediyoruz. Ben tüm Yenişehir halkına huzurlarınızda teşekkür ediyorum.”

Açılış programına Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Yenişehir Kaymakam Vekili İznik Kaymakamı Recai Karal, İnegöl Kaymakamı Eren Arslan, Yenişehir Belediye Başkanı Davut Aydın, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve öğrenci velileri katıldı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ