$ DOLAR → Alış: 32,55 / Satış: 32,68
€ EURO → Alış: 34,90 / Satış: 35,04

Yenişehir’de Muhtarlar Günü törenle kutlandı

Yenişehir’de Muhtarlar Günü törenle kutlandı
  • 20.10.2022

Yenişehir’deki program Atatürk Anıtı’na çelenk sunumuyla başladı. Muhtarlar Derneği Başkan Vekili Mehmet Sarı’nın çelenk sunumunun ardından saygı duruşunda bulunulup İstiklal Marşı söylendi ve Türk bayrağı göndere çekildi. Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Muhtarlar Derneği Başkan Vekili Mehmet Sarı yaptı. Sarı konuşmasında, “Muhtarlık müessesesi kültürümüzün ve toplumsal hayatımızın önemli yapı taşlarındandır” dedi.

15 Ekim 2015 tarihli resmi gazetede yayımlanan Başbakanlık Genelgesi ile 19 Ekim’in Muhtarlar Günü olarak kabul edildiğini hatırlatan Sarı, “Bizlere bugünü armağan eden başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a huzurlarınızda teşekkür ederim. Muhtarlar demokrasinin gelişmesinde katkıda bulunan, yerel yönetime katılım sağlanmasında önemli araçlardan birisidir” diye konuştu.

Muhtarların demokrasinin uç beyleri olarak görev yaptığını, devletin her noktasında kurumsal temsilcisi olduklarını ifade eden Sarı sözlerini şöyle tamamladı: “Halkımızla devlet kurumları arasında köprü vazifesi görmekteyiz. Yönetim anlayışımızda vatandaşlarımızın devletimize ihtiyaç duyduğunda çalacakları ilk kapının muhtarlıklardır. Yakın mesai arkadaşlarım olarak muhtar arkadaşlarım fedakârca görevini yerine getirmektedir. Mahallesinde vatandaşların gözbebeğidir.”

19 Ekim Muhtarlar Günü etkinliğine Kaymakam Rahmi Köse, Garnizon Komutanı Albay Kadri Bahtiyar, Belediye Başkanı Davut Aydın, Milli Eğitim Müdürü Musa Ayaz, siyasi parti temsilcileri, daire amirleri ve muhtarlar katıldı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ