$ DOLAR → Alış: 32,13 / Satış: 32,26
€ EURO → Alış: 34,92 / Satış: 35,06

“Ne Cumhur ne de Millet İttifakı’ndayım”

“Ne Cumhur ne de Millet İttifakı’ndayım”
  • 14.10.2022

Memleket Partisi Genel Başkanı İnce, Yenişehir’de ilçe esnafının sorunlarını dinleyip Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret etti. Yenişehir ilçe merkezinde partililer ve vatandaşlar tarafından karşılanan İnce’ye bir sepet dolusu biber hediye edildi. Memleket Partisi İl Yönetim Kurulu Üyesi Burak Can, “Yenişehir tarım memleketidir, buranın çiçeği ise biberdir” dedi. İnce ve beraberindekilerin Yenişehir gezisine İl Yönetim Kurulu Üyesi Burak Can ve İlçe Başkanı Mesut Şeker ev sahipliği yaptı.
Genel Başkan İnce, Atatürk Anıtı önünde toplanan kalabalığı görünce bir konuşma yaptı. İnce, “Enflasyon yüzde 83 değil. Gübrede yüzde 400, üretici perişan, bu iktidar da muhalefet de sorunu marketlerde arıyor” dedi.”SORUN “MARKETTE DEĞİL TARLADA”
Sorunun kaynağının iktidar ve muhalefet tarafından marketlerde arandığını beliren İnce, “Marketler stok yapıyormuş. Kılıçdaroğlu da marketlere mektup yazıyor. İkisi de sorunu çözememiş. Sorun tarlada, tarlada. Domatesi biberi pahalıya üretirsen markette de pahalı olur. Süt ineklerini kesiyor üretici, neden kesiyor. Yem pahalı. Yemi ucuz ver gerisini çiftçi halleder. Bunu anlayamıyorlar” dedi.
Yenişehirliler’den destek isteyen İnce sözlerini şöyle sürdürdü: “Ne Cumhur İttifakı ne Millet İttifakı’ndayım. Yepyeni pırıl pırıl bir parti. Bu memleketi çukurun içinden çıkarıp alacağız. Bana destek olun. Bunlar bu işi çözemez. Tarımı ayağa kaldıracağım. Bakın ekonomi dip yaptı, dolar 20 liraya yaklaştı. Eğitimi kötü yönetmiş, okullarda bir şey öğretilmiyor artık. Sokaklar sığınmacı dolu. 8-10 milyon Suriyeli, Afgan, Afrikalı var. Bir tane iyi bir şey yaptı. Mevcut muhalefete benzemem, İyi yaptıysa ‘İyi’ derim. Rusya ile Ukrayna savaşında taraf tutmadı. Her ikisiyle de görüştü. Rusya da Ukrayna da memnun. 2. Dünya Savaşı’nda İsmet Paşa da böyle yapmıştı. Bizi savaşa sokmadı.”
“TÜRK MİLLETİNDEN DESTEK İSTİYORUM”
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun ABD gezisini değerlendiren İnce şunları kaydetti: “Kılıçdaroğlu Amerika’ya gitmiş. Demiş ki, ‘Biz yanlış yaptık, aslında Ukrayna’nın tarafını tutmalıydık. Ukrayna diye bir taraf var mı? Ukrayna demek ne demek? Amerika demek. Yani Amerikalılara göz kırpıyor. Biz diyor Ukrayna’dan yanayız, yani senden yanayız. Yani beni gör beni destekle de iktidar olayım diyor. Ben böyle iktidar olmak istemiyorum, Amerika’nın da Rusya’nın da desteğine ihtiyacım yok. Türk milletinden destek istiyorum. Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir. Memleket Partisi’ni tek başına iktidara getirebilirsiniz.”
Esnafın sorunlarını dinleyen İnce, ardından Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret etti. Oda Başkanı Orhan Torun, ürüten kesimlere desteğin artırılmasını beklediklerini anlattı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ