Başkan Aktaş’a Süt Birliği’nden teşekkür plaketi

Başkan Aktaş’a Süt Birliği’nden teşekkür plaketi
  • 08.08.2022

Yeni hizmet binasına katıklarından ötürü Yenişehir Süt Üreticileri Birliği Başkanı Nazif Tuna, Aktaş’a teşekkür plaketi sundu.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Yenişehir-İznik Süt Üreticileri Birliği’ni ziyaret etti. Aktaş ardından esnaf ziyareti gerçekleştirdi ve Cihadiye Köyü’ndeki biber hasadına katıldı.

Aktaş toplam 5 ilde üretilen sütlerin analizlerinin yapıldığı Yenişehir Süt Birliği’nde yetkililerden sistemin çalışmasına ilişkin ayrıntılı bilgiler aldı.

Yenişehir Süt Üreticileri Birliği Nazif Tuna, sistemin nasıl işlediğini anlatıp test sonuçlarının 55 saniyede alındığını vurguladı. Tuna, sonuçların Tarım ve Orman Bakanlığı ile o süt numunesini üreten çiftçiye mesajla anında bildirildiğini kaydetti.

Kurdukları laboratuarın Bursa, Adapazarı, Kocaeli, Bilecik ve Bolu’daki üreticileri hizmet verdiğini ifade eden Tuna, analizlerde 5 ilde üretilen sütlerin protein ve yağ oranlarının belirlendiği anlattı. Tuna, “Sütlerin analizlerinin yapılması yeni bir uygulama. Bu yeni uygulamayla ilgili olarak Bakanlığımızda sistem kuruldu. Bu sistem çerçevesinde Yenişehir Süt Birliği olarak getirilen numunelerin analizlerini yapmaya başladık” diye konuştu.

Aktaş ve beraberindekiler daha sonra esnafı ziyaret edip Cihadiye Köyü’nde biber hasadına katıldılar.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ