$ DOLAR → Alış: 32,55 / Satış: 32,68
€ EURO → Alış: 34,90 / Satış: 35,04

Çevre Bakanlığı ile Türkiye Foto Muhabirleri Derneği’nden “Çevre” temalı sergi

Çevre Bakanlığı ile Türkiye Foto Muhabirleri Derneği’nden “Çevre” temalı sergi
  • 05.06.2022

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ileTürkiye Foto Muhabirleri Derneği (TFMD) ‘Çevre Haftası’ kapsamında Ankara, Kızılay Metro Sanat Galerisinde ‘Çevre’ temalı sergi törenle açıldı. Açılış törenine Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakan Yardımcısı Mücahit Demirtaş ve Bakanlık yetkilileri katıldı.

TFMD Başkanı Özel Yılın Basın Fotoğrafları Yarışması’nın, Türk medyasında en prestijli ödüllerden olduğunu belirterek, “Bu yarışma içerisinde biz 15 yıldır çevreye olan hassasiyetimizle çevre fotoğraflarını ödüllendirmeye ayrı bir kategoride başladık. Bu sayede Türkiye’nin çevresel konular ve doğal güzellikleri ile ilgili elimizde en büyük fotoğraf arşivi var. Son 3 yıldan bu yana da Cumhurbaşkanı’mızın eşi Emine Erdoğan’ın ‘Sıfır Atık Projesi’ne destek vermek adına bu projeyi çok önemsiyoruz” diye konuştu.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakan Yardımcısı Mücahit Demirtaş ise konuşmasında şunları söyledi:

“TFMD ile ortaklaşa düzenlediğimiz sergimizde yılın başarı ödülü alan 100 fotoğrafı hep beraber seyredeceğiz. Bunun şöyle bir anlamı da var: Bugün yaşadığımız bu döneme ait hem çevreyi ilgilendiren doğal güzelliklerinin yanında insanoğlu olarak bizlerin yapmış olduğu çevreye verdiğimiz zararlarla ilgili olarak da bir kayıt düşmek anlamında çok kıymetli. Dolayısıyla gelecek nesillerde bizden sonra çevremizi ve tabiatımızı emanet edeceğimiz, geleceğimizin gençlerine de bu fotoğrafları birer belge olarak bırakacağız. Onlar da hep kıymetli olan değerlerimizi hem de zarar verdiğimiz konularla ilgili yol göstericilik yapacaklar ve gerekli tedbirleri alacaklar inşallah.”

Açılış konuşmalarının ardından TFMD Başkanı Rıza Özel ve Bakan Yardımcısı Demirtaş, serginin açılışı için temsili kurdele kesimi yaptıktan sonra sergiyi gezdi. Metro Sanat Galerisinde ki sergi 10 Hazirana kadar açık kalacak.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ