$ DOLAR → Alış: 32,12 / Satış: 32,25
€ EURO → Alış: 34,78 / Satış: 34,92

Derece yaptılar, ödül kazandılar

Derece yaptılar, ödül kazandılar
  • 14.08.2021

Bursa Büyükşehir Belediyesi, Türkiye genelinde 2,5 milyona yakın gencin katıldığı üniversite sınavında ilk 10’a giren gençleri altın ve tabletle, ilk 100’e girenleri ise tabletle ödüllendirdi.

Ücretsiz üniversite hazırlık kursları, ücretsiz test kitapları, sınavı kazananlara tercih rehberliği gibi hizmetlerle her zaman üniversite adaylarının yanında olan Büyükşehir Belediyesi, sınavda derece elde eden öğrencileri de ödüllendirdi. Sınav öncesi öğrencileri motive etmek için Türkiye genelinde ilk 10’a girenleri Cumhuriyet altını ve tablet, ilk 100’e girenleri ise tabletle ödüllendireceklerini duyuran Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, derece yapan öğrencilerle bir araya geldi. Yıldırım Millet Kıraathanesi’ndeki buluşmaya Başkan Aktaş’ın yanı sıra ilk 10’a giren 3 öğrenci ile ilk 100’e girme başarısı gösteren 17 öğrenci katıldı. Başkan Aktaş, başarılarından kutladığı gençlere, bundan sonraki süreç hakkında tavsiyelerde bulundu.

Beyin gücüne ihtiyacımız var

Karşılıklı sohbet havasında geçen buluşmada, sürecin henüz tamamlanmadığını asıl işin bundan sonra başladığını ifade eden Başkan Aktaş, Türkiye’nin kaliteli beyin gücüne ihtiyacı olduğunu vurguladı. Ortada özel bir başarı olduğunu belirtip, tüm öğrencileri kutlayan Başkan Aktaş, “Üzülerek söylüyorum, Türkiye’de üniversite okuyunca memur olmak gibi anlayış var. Ufkunuzu, vizyonunuzu lütfen büyük tutun. Türkiye güçlü bir ülke. Avrupa’nın ikinci büyük nüfusuna, 5’inci, 6’ncı büyük ekonomisine sahibiz. İstanbul’da, Ankara’da eğitimler alacaksınız. Yurt dışında çok başarılı şirketler var. Geniş bir saha var. Yeter ki gayret edin, başarılı olun. Özelde hepinizi tebrik ediyorum. Elde ettiğiniz başarılar özel başarılar. Unutmayın ülkenin kaliteli beyin gücüne ihtiyacı var ben sizlerde o ışığı gördüm” dedi.

Başkan Aktaş daha sonra Türkiye genelinde ilk 10’a giren 3 öğrenciye Cumhuriyet altını ve tablet, ilk 100’e giren 17 öğrenciye de tablet hediye etti.

Başarılı gençler ise gerek sınava hazırlık süreci gerekse sınav sonrası ödüllerle kendilerine moral veren Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür etti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ