BAŞKAN AYDIN: BAŞARI SİZİN BAŞARISIZLIK BİZİM

BAŞKAN AYDIN: BAŞARI SİZİN BAŞARISIZLIK BİZİM
  • 22.09.2020

Yenişehir Belediyesi 2020-2021 Eğitim Öğretim yılında da Ücretsiz Üniversiteye Hazırlık Kursuna başladı. Lise son sınıf öğrencisi ve mezun olmak üzere 50 öğrencinin kayıt yaptırdığı Ücretsiz Kursta, 21 Eylül 2020 Pazartesi günü Halk Eğitim Merkezinde, Yenişehir İlçe Kaymakamı Suat SEYİTOĞLU, Yenişehir Belediye Başkanı Davut AYDIN, Yenişehir İlçe Milli Eğitim Müdürü Musa AYAZ ve Yenişehir Halk Eğitim Merkezi Müdürü H. Kemal YILMAZ’ın katılımıyla ilk derslere başlandı.

Yenişehir Belediyesi ve Yenişehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı Halk Eğitim Merkezi tarafından ortaklaşa düzenlenen Ücretsiz Kursa, geçen yıl başarı oranının yüksek olması sebebiyle bu yıl talebin daha yüksek olduğunu ifade eden İlçe Milli Eğitim Müdürü Musa AYAZ; her konuda olduğu gibi düzenlenen kurs konusunda da verdikleri lojistik destek için Yenişehir Belediye Başkanı Davut AYDIN’a teşekkür ederek, öğrencilere başarılar diledi.

Belediye Başkanı Davut AYDIN ise öğrencilere hitaben yaptığı konuşmasında “İlçemizde düzenlenen kursa devam eden öğrencilerin azim ve kararlılığı, eğitimcilerin ve bizlerin desteği sayesinde kursumuz çok önemli bir başarıya imza attı. Geçtiğimiz sezon 43 öğrencinin barajın altında kalan puanları kursla birlikte artarak 41 öğrenci tercih yapma hakkı kazandı. İlk 10 bin, 20 bin ve 50 bin kategorilerine yükselen birer öğrencimiz olmakla birlikte, ilk 100 bin kategorisine giren 7 öğrencimiz oldu. 43 öğrenciden 41 kişi lisans ve ön lisans programlarına yerleştirildi. Öğretmenlerimizin çok büyük destekleri, öğrencilerimizin de azimli çalışmaları bizleri gururlandırmıştır. Bu yıl o başarıyı görerek sizler de buraya gelip kursumuza kayıt yaptırdınız. Bu da demek oluyor ki kursun devamlılığı sizlerin çaba ve çalışmalarına bağlıdır, sizler ne kadar çalışır, yüksek puanlar alırsanız arkanızdan gelecek nesile de yol açmış olursunuz. Sizden sonra gelecek kardeşlerinize, sizler umut olacaksınız. Başarı sizin, başarısızlık bizim olur, siz başarırsanız kurslarımızın devamlılığı olur. Bizler daima sizin gelişiminizi takip edeceğiz, üniversiteyi kazandığınızda desteklerimiz devam edecek. Bu iş gönül işi, Allah yardımcınız olsun, başarılar diliyorum” dedi.

Son olarak konuşan Yenişehir Kaymakamı Suat SEYİTOĞLU ise “Öğretmenler yolu gösterir, ancak yürümek zordur. Yürüyecek ve zoru başaracak olan sizlersiniz” ifadelerini kullanarak Yenişehir Belediye Başkanına, İlçe Milli Eğitim Müdürüne ve Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ile görevli öğretmenlere teşekkür etti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ