ÖLÜME TERK EDİLEN AT HAYATA TUTUNDU

ÖLÜME TERK EDİLEN AT HAYATA TUTUNDU
  • 28.01.2020

Bursa’da aç ve susuz bırakılıp ölüme terk edilen yaralı haldeki at, aralarında Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin de bulunduğu İl Hayvanları Koruma Kurulu veterinerlerinin ön muayenesinin ardından Uludağ Üniversitesi Veteriner Fakültesi Hayvan Hastanesi’nde tedaviye alındı.

Yıldırım ilçesi Vatan Mahallesi Barbaros Parkı futbol sahasında yerde yatan bir atın yaşam mücadelesi verdiğini gören vatandaşların ihbarı üzerine İl Hayvanları Koruma Kurulu harekete geçti. Büyükşehir Belediyesi, Yıldırım Belediyesi ile İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü’nde görevli veteriner hekimler,  yaralı atın muayenesini olay yerinde yaptı. Sahibi belirli olmayan, bakım yetersizliğine bağlı dehidrasyon, eklemlerinde artriteye bağlı ayağa kalkamama, sol gözünde de enfeksiyona bağlı irritis tespit edilen at, olay yerine çağırılan vinçle bir kamyona yüklenerek Uludağ Üniversitesi Veteriner Fakültesi Hayvan Hastanesi’ne kaldırıldı.

Tutanakla Yerel Hayvanları Koruma Kurulu üyesi ve Her Eve Bir Pati Derneği yöneticisi Emre Demir’e teslim edilen atın tedaviye olumlu yanıt verdiği ve sağlığına kavuşmaya başladığı öğrenildi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ