$ DOLAR → Alış: 32,16 / Satış: 32,29
€ EURO → Alış: 34,89 / Satış: 35,03

YENİŞEHİR ADD’DEN “ATATÜRK’E DAİR BİLİNMEYENLER/TEK KİŞİLİK GÖSTERİ”

YENİŞEHİR ADD’DEN “ATATÜRK’E DAİR BİLİNMEYENLER/TEK KİŞİLİK GÖSTERİ”
  • 24.01.2020

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Yenişehir Şubesi tarafından “Atatürk’e dair bilinmeyenler/Tek kişilik gösteri” etkinliği düzenlendi. Gösteri 31 Ocak Cuma günü saat 19.30’da Ömer Halisdemir kültür Merkezi’nde başlayacak.

Derneğin kültür sanat etkinlikleri kapsamında her aya bir etkinlik sığdırmaya çalıştıklarını belirten ADD Yenişehir Şube Başkanı Tayfun Sırman, Yenişehirli sanatseverleri bu ay Okan Onur’un sahneleyeceği tek kişilik gösteriyle buluşturmayı amaçladıklarını anlattı.

Vasiyet’in, Mustafa Kemal Atatürk hakkında yazılmış yaklaşık 85 eserin derlenmesiyle ortaya çıkan, hazırlıkları yaklaşık 3 yıl süren, tek kişilik bir gösteri olduğunu kaydeden Sırman, “Yüzlerce eser içinden itinayla seçilerek, stüdyo ortamında efektlerle harmanlanan fon müziği şimdiye kadar hiç görülmemiş resim ve videolarla zenginleştirildi. Bir baba ve oğlun tarihi sokaklarda gerçekleştirdiği video çekimleriyle dönemin anlatımına renk verildi. Canlı sahne sunumu, görüntü ve ses efektleriyle birleştirilerek Türkiye’de ilk defa yapılan bir performansa dönüştü. Belgeselin sunumu, efekt ve ses kayıtlarının akıcılığı bu programda birleşti. Mustafa Kemal Atatürk’ü, ailesini ve dönemi çok farklı boyuttan görebileceğiniz bir sahne performansı” dedi.

Sırman, 31 Ocak Cuma akşamı tüm sanatseverleri etkinliğe beklediklerini kaydetti.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ