$ DOLAR → Alış: 32,16 / Satış: 32,29
€ EURO → Alış: 34,89 / Satış: 35,03

YENİŞEHİR CHP’DE KÖSE’YE GÜVENOYU

YENİŞEHİR CHP’DE KÖSE’YE GÜVENOYU
  • 24.12.2019

CHP Yenişehir İlçe Teşkilatı’nın genel kurulunda yönetim değişmedi. Tek listeyle gidilen seçimde Ahmet Köse tekrar ilçe başkanlığı görevine seçildi.

Yenişehir Belediyesi Ömer Halisdemir Kültür Merkezi’ndeki kongre saygı duruşu sonrası İstiklal Marşının okunmasıyla başladı. Divan Başkanlığı görevini üstlenen İl Başkanı Hüseyin Akkuş ise şunları kaydetti: “Fahrettin Bilgit aramızda, Tayfun Sırman arkadaşımız da burada, ona da bir ‘Merhaba’ demek istiyorum. İlçe başkanımız ve arkadaşları zor zamanda ve koşullar içerisinde Cumhuriyet Halk Partisi’nde görev yaptılar, bundan sonra da görev yapma taleplerini görüştük ve bunun üzerine yol gitme kararı aldılar. Ahmet Köse, seçim dönemi öncesinde atamayla göreve gelmişti. Bu arkadaşımız ve arkadaşlarının Cumhuriyet Halk Partisi’ni doğru temsil ettiği düşünenlerden ve çok iyi bir süreç yaşadığımızı bilenlerdenim” dedi.

İlçe Başkanı Ahmet Köse ise, milli mücadele yıllarını, Mustafa Kemal ve dava arkadaşlarıyla CHP’nin tarihsel geçmişini anlattı. Cumhuriyetin ilk yıllarında başta ekonomik alanda olmak üzere gerçekleştirilen atılımlara örnekler veren Köse şunları söyledi: “Komşuluk, arkadaşlık, vatandaşlık ve bunun gibi kavramları siyasetin önüne koyarak, Yenişehirlilik kavramını öne çıkaracağız. Şehirde, köyde, kahvede, apartmandaki barışı önceleyemeye devam edeceğiz. En büyük siyasetin vatanseverlik olduğu bilerek hareket edeceğiz. Kimseyi ötekileştirmeyecek, kimsenin ekmeğiyle oynamayacak, kimsenin geleceğini karartmayacağız.”

Köse başkanlığındaki yönetimde Rafet Akgün, Ziya Akkaya, İrfan Altıntaş, Semra Cingil, Sami Çelik, Emre Çevik, Arif Çinpolat, Fatma Demiray, Gülfidan Aazaklı, Gülcan Öztürk, Gökhan Şentürk, Dilek Tamtekin, Mustafa Yıldız ve İsmail Yiğit yer aldı.

Ayfer Ersoy, Sami Çelik, İrfan Altıntaş, Osman Özlü, Hasan Arslantaş, Fahrettin Bilgit, Deniz Dörtkardeş, Ayşe Kahraman, Ahmet Köse ve Rafet Akgün il delegesi seçildiler.

Kongreye CHP Genel Başkan Yardımcısı Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal, Milletvekili Yüksel Özkan, eski Milletvekili İlhan Demiröz, İl Başkanı Hüseyin Akkuş, Yenişehir Belediye Başkanı Davut Aydın, AK Parti İlçe Başkanı Fikret Hatipoğlu, MHP İlçe Başkanı Arif Eren, Yeniden Refah Partisi İlçe Başkanı Ümit Yılgın, İYİ Parti İlçe Başkanı Ali Şıracı, delegeler ve partililer katıldı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ