$ DOLAR → Alış: 32,16 / Satış: 32,29
€ EURO → Alış: 34,89 / Satış: 35,03

YENİŞEHİR’DE NİTELİKLİ TEKNİSYEN YETİŞTİRECEK PROJENİN PROTOKOLÜ İMZALANDI

YENİŞEHİR’DE NİTELİKLİ TEKNİSYEN YETİŞTİRECEK PROJENİN PROTOKOLÜ İMZALANDI
  • 20.12.2019

Yenişehir Osmangazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan, “Yenişehir’de Endüstriyel Otomasyon ve Endüstriyel Bakım Onarım Uygulamaları ile Geleceğin Nitelikli Teknisyenlerini Yetiştiriyoruz” adlı projenin protokolü Bursa’da düzenlenen törenle imzalandı.

Geçen ay Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA) tarafından onaylanan projenin protokol törenine Bursa Valisi Yakup Canbolat ve Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ve yöneticilerle Yenişehir Belediye Başkanı Davut Aydın, TSO Başkanı Orhan Torun ve okul yetkilileri katıldı.

Projeye yüzde 10’luk maddi destek vereceklerini belirten Yenişehir Ticaret ve Sanayi Odası (YTSO) Başkanı Orhan Torun, sağlanacak maddi kaynakla okuldaki Elektrik ve Elektronik Bölümleri yeniden donatılacağını anlattı. Torun, “Öncelikle bu bölümlerde robotik kollar kullanılmaya başlanacak. Teknolojinin daha üst düzeyde kullanılmasıyla, eğitimin standardı yükselecek, öğrenme süreçleri de gelişecek. Endüstriyel otomasyon ve endüstriyel bakım ve onarım uygulamalarıyla geleceğin nitelikli teknisyenleri yetişecek” dedi. (Haber: Gürhan Adana)

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ