YENİŞEHİR’İN 3 KÖYÜNE DOĞALGAZ MÜJDESİ

YENİŞEHİR’İN 3 KÖYÜNE DOĞALGAZ MÜJDESİ
  • 20.09.2019

Yenişehir’in 3 köyünde doğalgaz sevinci yaşanıyor. İNGAZ’ın önümüzdeki hafta başlayacağı çalışmanın yıl sonuna kadar tamamlanması ve abonelere gaz verilmesi hedefleniyor.

Yaklaşık 2 aydan bu yana İNGAZ yetkilileriyle konuyu görüştüklerini belirten Yenişehir Belediye Başkanı Davut Aydın, bu görüşmelerin olumlu sonuçlandığını söyledi. Yolören, Çeltikçi ve Karasıl köylerinde doğalgaz hatlarının döşeneceğini anlatan Aydın, ikinci aşamada Çardakköy, Koyunhisar ve Marmaracık köylerine geçilmesinin beklendiğini kaydetti.

İlçe merkezinin 12 yıl önce doğalgazla tanıştığını hatırlatan Başkan Aydın, “Köylerimizin de doğalgaz gibi bir nimetten yararlanmasını istiyoruz. Bu konuda İNGAZ yetkilileriyle görüşmelerimiz sürüyor. Doğalgazın peyderpey diğer kırsal mahallelere ulaştırılmasını amaçlıyoruz” dedi.

İNGAZ Bölge Müdürü Yavuz Seneman ise 3 köyde önümüzdeki hafta ilk kazmanın vurulacağını ve yıl sonuna kadar çalışmaların tamamlanarak abonelere gaz verilmeye başlanacağını açıkladı. Seneman, toplam 25 kilometre uzunluğunda doğalgaz hattı döşeneceğini ve binin üzerinde abonenin hedeflendiğini sözlerine ekledi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ