ADRENALİN VE DOĞASEVERLERİN YENİ ROTASI CENNET KANYONU

ADRENALİN VE DOĞASEVERLERİN YENİ ROTASI CENNET KANYONU
  • 15.09.2019

Bursa’nın ilçesi, aynı zamanda Osmanlı’nın ilk başkenti Yenişehir’de doğaseverler tarafından keşfedilen yeni bir doğa harikası Cennet Kanyonu

Yenişehir ilçesine bağlı Yarhisar ve Günece köyleri arasında yer alan Cennet Kanyonu, kısa bir süre önce doğa tutkunları tarafından keşfedilerek adrenalin turlarının yeni gözdesi oldu. Cennet Kanyonu Bursa’ya 75 km, Yenişehir ilçe merkezine ise 18 km uzaklıktadır.

ZOR VE TEHLİKELİ BİR PARKUR

Yaklaşık 6 km uzunluğunda olan kanyonda birçok şelale ve göl bulunmaktadır. Zor ve tehlikeli bir parkur olan Cennet Kanyonunda bazı yerlerde kayalar geçiş alanını daralmakta, suyun derinliği ise 5 metreye kadar ulaşmaktadır.

Türkiye’nin pek çok yerinden adrenalin ve doğa tutkunlarının ziyaret etmeye başladığı Cennet Kanyonunda, son aylarda Yenişehir Belediyesi’nin yaptığı düzenlemelerle birlikte kanyona olan ilgi artmıştır.

BAŞKAN AYDIN KENDİSİ GİBİ DOĞASEVERLERE ÇAĞRIDA BULUNDU

Yenişehir Belediye Başkanı Davut Aydın, son günlerde yaptığı girişimlerle Cennet Kanyonunu doğa turizmine kazandırmak amacıyla çeşitli çalışmalar yaparak, adrenalin ve doğa tutkunlarını, bu kanyonu keşfetmek üzere ilçeye davet etmektedir.

Aynı zamanda kendisi de bir doğasever olan Başkan Aydın yaptığı çağrıda “Adrenalin tutkunları ve doğaseverlerin düzenlediği turlarda Belediyemiz yardımcı olmaktadır. Uzunluğu yaklaşık 6 km’dir. Kanyon boyunca birçok şelale ve göl bulunmaktadır, bazen şelaleleri tırmanmak zorunda olduğunuz, bazı yerlerde kayaların geçiş alanını çok fazla daraltıldığı, bazen 4 – 5 metre derinlikte suya girdiğiniz, kimi zaman da yüzmeniz gereken oldukça keyifli ve eğlenceli zaman geçireceğiniz bir o kadar da zorlu ve güzel bir parkur. Özellikle sıcak yaz aylarında buz gibi su ile serinleyip buranın güzelliklerini görmek ayrı bir heyecan verecektir. Kanyon geçişleri zor ve tehlikelidir, bu yüzden kanyon geçişi yapmayı düşünüyorsanız mutlaka kanyonu ve bölgeyi bilen birileri ile gidiniz. Tüm kanyon geçişleri için gideceğiniz kanyonu daha önce geçmiş tecrübeli kişiler ile geçiş yapmanızı ve asla yalnız hareket etmemenizi tavsiye ederiz. Yüzme biliyor olmanız sizin için iyi olacaktır. Can yeleğiniz var ise yanınıza almanızda faydalı olacaktır” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ