GÜNECE KANYONUNDA GECE KONSER GÜNDÜZ KANYON YÜRÜYÜŞÜ

GÜNECE KANYONUNDA GECE KONSER GÜNDÜZ KANYON YÜRÜYÜŞÜ
  • 02.09.2019

Yenişehir’de düzenlenen organizasyonda gece konser düzenlenirken, gündüz de kanyon yürüyüşü gerçekleştirildi.

İlçeye bağlı Günece Köyü’ndeki etkinlikte Bursa ve çevresinden 400’e yakın doğasever bir araya geldi. Yenişehir Belediyesi ile Kardeş Arama Kurtarma Derneği’nin (ANDA) destek verdiği organizasyon, yerel sanatçıların konseriyle başladı. Konsere katılan doğaseverlerin yanı sıra davetliler şarkılara eşlik ettiler.

Geceyi çadırlarda geçiren doğaseverler, gün ağarınca Günece Kanyonu’nda yürüyüşe başladılar. 5 kilometre uzunluğundaki kanyondaki yürüyüş boyunca doğaseverler karşılaştıkları zorlukları elbirliğiyle aşarken, eşsiz doğa manzaralarının keyfini çıkardılar.

Etkinliklere katılan Belediye Başkanı Davut Aydın, bu gibi organizasyonlara değer verdiklerini vurguladı. Başkan Aydın, “Osmanlı’nın ilk başkenti Yenişehir’imizin, el değmemiş köşelerinden adı gibi gizli kalmış bir cennet gibidir. İlçemiz tarih, kültür ve doğa turizmi açısından oldukça zengin kaynaklara sahip bir ilçedir. Belediye Başkanı olarak Cennet Kanyonu ve Yarhisar Şelalesi’ni doğa turizmine kazandırmayı ve bu yönde projeler yapmayı çok arzu ediyordum. Çok şükür ki sizlerin de bir şekilde vesile olmasıyla bu anlamda ilk adımlarımızı attık. Bu konuda, ülkemizin çok farklı şehirlerinden, farklı meslek kollarından, bu doğa harikası mekânlarımızı merak edip keşfetmek üzere gelen sizlere müteşekkirim. Sizler bir anlamda bizim turizm elçilerimizsiniz” dedi.

Başkan Aydın’a katkılarından ötürü teşekkür eden Kardeş Arama Kurtarma Derneği (ANDA) Başkanı Mehmet Sav ise, bu tür etkinlikleri düzenlemeyi sürdüreceklerini kaydetti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ