YENİŞEHİR’DE TARIM İŞÇİLERİNİN ÇOCUKLARI SİNEMA İZLEDİLER

YENİŞEHİR’DE TARIM İŞÇİLERİNİN ÇOCUKLARI SİNEMA İZLEDİLER
  • 25.08.2019

Yenişehir ilçesinde mevsimlik tarım işçilerinin çocukları hayatlarında ilk kez beyaz perdenin büyülü dünyasıyla tanıştılar. Belediyenin organizasyonuyla ilçe merkezindeki Şehit Astsubay Ömer Halisdemir Kütür Merkezi’ne getirilen çocuklar “Kahramanlar Takımı” adlı filmi merak ve heyecanla izlediler.

Hayatlarında ilk kez sinemaya gittiklerini belirten çocuklar, “Sinemanın nasıl bir yer olduğunu hep merak ediyorduk. Belediye Başkanımıza teşekkür ediyoruz” dediler.

Her cumartesi ve pazar günü Kültür Merkezi’nde ücretsiz film gösterimleri yaptıklarını söyleyen Yenişehir Belediye Başkanı Davut Aydın, tarım arazilerine kurdukları çadırlarda yaşam mücadelesi veren ailelerin çocuklarının da bu hizmetten mahrum kalmaması gerektiğini anlattı. Mevsimlik tarım işçilerinin, sezonun açılmasıyla birlikte Güneydoğu illerinden ilçeye geldiklerini ve tarlalarda çalışarak geçimlerini sağladıklarını ifade eden Aydın, “Sezonun sona erdiği ekim ayında Yenişehir Ovası’ndan ayrılıp memleketlerine geri dönüyorlar. Bu süreçte çocuklar da sosyal etkinliklerden mahrum kalıyorlar. Belediye olarak onların da sinemayla tanışmalarını istedik. Seçimden önce söz verdiğimiz gibi bundan sonra bu tür organizasyonlarımız sürecek” dedi.

Meyve suyu ve bisküvi ikram edilen organizasyonda Başkan Aydın, Gaziantep ve Şanlıurfalı çocukların isteği üzerine onlara top hediye etti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ