$ DOLAR → Alış: 32,13 / Satış: 32,26
€ EURO → Alış: 34,92 / Satış: 35,06

BAŞKAN AYDIN 2. MUHTARLAR TOPLANTISINDA ÖNEMLİ AÇIKLAMALARDA BULUNDU

BAŞKAN AYDIN 2. MUHTARLAR TOPLANTISINDA ÖNEMLİ AÇIKLAMALARDA BULUNDU
  • 20.08.2019

Yenişehir Belediye Başkanı Davut Aydın 2. Muhtarlar Toplantısında 71 mahalle muhtarıyla bir araya gelerek taleplerini dinledi.

Şehit Astsubay Ömer Halisdemir Kültür Merkezinde gerçekleşen toplantıya Belediye Başkanı Davut Aydın, Başkan Yardımcıları, muhtarlar ve belediye daire amirleri katıldı.

Toplantıda ilk olarak bir önceki toplantıda ele alınan konular değerlendirildi. Başkan Aydın “Daha önce gerçekleştirdiğimiz toplantıda 71 Mahalle muhtarından mevcut sorunlarının ve ihtiyaçların sıralandığı birer dosya hazırlamalarını rica etmiştik. Sorunların giderilip ihtiyaçların kısa sürede karşılanabilmesi için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Su sorunu yaşayan bazı mahallelerimiz var, bu sorunların çözümü için tüm gücümüzle çalışıyor, gerekli temasları gerçekleştiriyoruz” dedi.

Toplantıda sahipsiz sokak hayvanları konusuna da değinen Başkan Davut Aydın “Tüm canlıların yasalarla da koruma altına alınmış yaşam hakkı vardır. Bizler sokak hayvanlarımızın tedavi, kısırlaştırma ve bakım süreçlerinde imkanlarımız dahilinde elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Köylerimizde tedaviye ihtiyacı olan sokak hayvanlarının tedavi ve bakımlarını yapıyor ve yapmaya da devam edeceğiz. Ancak onları yaşam alanlarından kopartıp şehir merkezine bırakanlar var. Bunlar doğru değil, bu konuda sizlerden daha duyarlı olmanızı rica ediyorum” dedi.

Muhtarların ihtiyaçlarının tek tek listelendiği toplantıda parke taşı döşeme çalışmaları, okul binalarının boyanması, tüm kırsal mahallelere anons sistemi takılması gibi konular konuşuldu. Köylere yapılan anons sisteminde, şehir merkezine dair yapılan anonsların köylerde de yapılması ile ilgili olarak gelen şikâyetler üzerine Belediye Başkanı Aydın, özellikle araçlarla ilgili yapılan anonslardan köylerimizden şikayet geldiğini, ancak aldığımız ayrıştırma cihazı ile bu sorunun da ortadan kalkacağını bildirdi.

6 Eylül Yenişehir’in Kurtuluşu ve Altın Biber Festival Programı konusunda muhtarları bilgilendiren Başkan Davut Aydın, Muhtarlar, Ziraat Odası, ilgili kooperatifler ve İlçe Tarım Müdürlüğünün festivalde aktif rol almalarının önemine değinerek katkılarını beklediğini ifade etti. Toplu Sünnet programına katılmak isteyen vatandaşları davet etmeleri için muhtarlara bilgi veren Aydın, ayrıca festival programında sergilenmek üzere köylerde bulunan eski tarım aletlerinin Belediye’ye getirilmesi konusunda da çağrıda bulundu. Festivalde sergilendikten sonra sahibine tekrar teslim edilecek olan eski tarım aletlerinin, sahibinin izni olduğu sürece Sinanpaşa Külliyesinde sergilenmek üzere sürekli kalabileceğini sözlerine ekledi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ