$ DOLAR → Alış: 32,12 / Satış: 32,25
€ EURO → Alış: 34,78 / Satış: 34,92

ADD: 15 TEMMUZ’UN ARKASINDA ABD EMPERYALİZMİ VE NATO VARDIR

ADD: 15 TEMMUZ’UN ARKASINDA ABD EMPERYALİZMİ VE NATO VARDIR
  • 14.07.2019

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Yenişehir Şube Başkan Yardımcısı Osman Özlü, yaptığı basın açıklamasında 15 Temmuz 2016’daki FETÖ’cü darbe girişimini değerlendirdi. 15 Temmuz 2016 gecesi yaşanan ABD destekli Fethullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) darbe girişiminin üzerinden üç yıl geçtiğini hatırlatan Özlü, “Darbe girişiminin hedeflerine bakıldığında gerçek hedefin laik, demokratik Türkiye Cumhuriyeti olduğu bütün çıplaklığı ile ortada duruyor” dedi.

Darbe girişimi bastırıldıktan sonra yapılan tasfiyelerin, darbecilerin Cumhuriyetin temel kurumlarına nasıl sızdığını açıkça gösterdiğine dikkat çeken Özlü, “TSK bünyesinden temizlenen 35 bin civarında asker, polis teşkilatından bunun yarısına yakın üst düzey polis, içlerinde HSYK üyesi, Anayasa Mahkemesi, Danıştay, Yargıtay üyesi beş bine yakın hâkim  savcı, onlarca vali, kaymakam, binlerce öğretmen, imam ve kamu görevlisi hep Cumhuriyetimizin temel kurumlarında yuvalanmıştı” diye konuştu.

15 Temmuz darbe girişiminin ardındaki emperyalist merkezlerin, özellikle ABD emperyalizmi ve NATO olduğunu vurgulayan Özlü, sözlerini şöyle sürdürdü: “Darbenin lideri olarak bilinen Fethullah Gülen’in 20 yıla yakın süredir ABD’de tam bir koruma altında yerleşik olması, darbe girişimi öncesi uygulayıcıların ABD ile Türkiye arasında mekik dokuması, darbe girişimi süresince girişime katılan savaş uçaklarının İncirlik üssünden kalkan tanker uçaklardan yakıt ikmali yapması, darbenin başarısızlığa uğraması sonrası tarihimizde hiç olmadık ölçüde subay ve resmi görevlinin NATO ülkelerine iltica talebi ve bu taleplerin kabul görmesi darbenin dış ve esas ayağını apaçık göstermektedir. Yöneticileri darbecilerin ölüm listesinde yer alan Atatürkçü Düşünce Derneği, daha ilk andan itibaren “Türkiye Muz Cumhuriyeti Olmayacak” diyerek bu darbe girişiminin karşısında durmuş, sadece bu girişime karşı olmakla yetinmeyerek daha sonra Cumhuriyet’e karşı her girişime de kararlılıkla karşı durmuş, durmaya da devam edecektir. Nehirler geriye akmaz, tarihin akışı hep aydınlığa, ileriye dönüktür. Sonunda Cumhuriyet kazanacaktır. Bu inançla mücadelemizi eksiksiz sürdüreceğiz.

Yaşasın Bağımsız, Demokratik, Laik Türkiye Cumhuriyeti.” (Haber-Fotoğraf: Gürhan Adana)

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ