YENİŞEHİR’DE 19 MAYIS COŞKUSU

YENİŞEHİR’DE 19 MAYIS COŞKUSU
  • 19.05.2019

19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları kapsamında 100. Yılda 100 Bisiklet 100 Yürek adlı yürüyüş düzenlendi. Yenişehir Ertuğrulgazi Anadolu Lisesi (YEGAL) tarafından düzenlenen yürüyüş Derviş Eroğlu Bulvarı’nda başlayıp Atatürk Anıtı önünde son buldu.

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve tüm şehitlerin anısına 1 dakikalık saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı okundu.

Yürüyüşe Kaymakam Suat Seyitoğlu, Belediye Başkanı Davut Aydın, Milli Eğitim Müdürü Musa Ayaz, siyasi parti temsilcileri, oda ve dernek başkanlarıyla kalabalık bir vatandaş topluluğu katıldı.

Yürüyüş sonrasında Kaymakam Suat Seyitoğlu, bir konuşma yaptı. Seyitoğlu şunları kaydetti: “M. Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkışının 100. Yıl münasebetiyle, Belediye Başkanlığımıza, Milli Eğitim Müdürlüğümüze, Gençlik ve Spor Müdürlüğümüze, Ertuğrulgazi Anadolu Lisesi öğrenci ve öğretmenlerine, bu duyarlılıklarından ötürü ayrı ayrı teşekkür ediyorum.  M. Kemal Atatürk nasıl Anadolu’ya çıktıysa, özgürlük ve bağımsızlık meşalesini yaktıysa bugün de milletimiz aynı ruh ve aynı bilinçtedir. Herkesin bunu bilmesi gerekiyor. Neticede 19 Mayıs 1919 şartları söz konusu olursa, milletimiz yine demokrasi, özgürlük ve bağımsızlığı için mücadele edecek güçtedir, lider çıkartacak güçtedir. M. Kemal Atatürk’ler tükenmez. Türk milletinin ilelebet payidar kalması için birlik ve beraberliğe ihtiyaç var, bu gibi etkinliklere ihtiyaç var. Ne mutlu Türk’üm diyene” dedi. (Haber-Fotoğraf: Gürhan Adana)

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ