$ DOLAR → Alış: 32,55 / Satış: 32,68
€ EURO → Alış: 34,90 / Satış: 35,04

YENİŞEHİR’DE ANNELER GÜNÜ ETKİNLİĞİ

YENİŞEHİR’DE ANNELER GÜNÜ ETKİNLİĞİ
  • 12.05.2019

Yenişehir Zihinsel ve Bedensel Engelliler Derneği ile Ayyıldız Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi Anneler Günü dolayısıyla bir etkinlik düzenledi. Kaymakam Suat Seyitoğlu’nun da katıldığı, şiirlerin okunup gösterilerin ilgiyle izlendiği etkinlikte yapılan konuşmalarda annelik görevinin önemine dikkat çekildi.

Yenişehir Belediyesi Şehit Astsubay Ömer Halisdemir Kütür Merkezi’ndeki etkinlikte konuşan Kaymakam Suat Seyitoğlu’nun eşi Ülker Seyitoğlu, “Anneler Gününüzü kutluyorum. Böyle özel günde sizlerle bir arada bulunmaktan mutluyum. Annelerimiz bizim için çok kıymetli. Benim de üç evladım var. Davetiniz için teşekkür ediyorum” dedi.

Belediye Başkanı Davut Aydın’ın eşi Gülfer Aydın da, “Bu önemli günde dünyanın en güzel varlıkları annelerin gününü kutluyor, bizleri sizlerle buluşturan kıymetli eğitimcilerimize teşekkür ve takdirlerimizi sunuyor, sizleri saygıyla selamlıyorum. En çok ilgiyi hak eden, yavrularına bir bebek gibi hizmet gösteren engelli anneleridir. Böyle özel günde iki kız çocuğu annesi olarak sizlere saygı ve selamlarımı sunuyorum” diye konuştu.

Ayyıldız Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi sahibi Çigdem Eker de şunları söyledi: “Sayın Kaymakamımız Suat Seyitoğlu, değerli eşi Ülker Seyitoğlu Hanımefendi, Sayın Gülfer Aydın Hanımefeni, Saygıdeğer Basın Mensupları, Sevgili anneler, özel çocuklarımızın hayata tutunmalarını sağlayan özel kadınlar, hayatın-evlatlarının ve ailelerinin yükünü omuzlamış cefakar ablalarım, kardeşlerim…Bugün burada özel bir gün olan bizlerin günü yani “anneler günü” için toplanmış bulunmaktayız. Hepiniz hoş geldiniz, Sefalar getirdiniz…İnsan, fıtratı gereği özel olduğunu, önemsendiğini hissetmek, görmek ister. Biz de bu amaçla, sizlerin evlatlarının anneler gününüzü kutlaması için özel bir program hazırladık. Bu programda, her daim sevginizi yönelttiğiniz evlatlarınızın sizlere yönelik seslenişini göreceksiniz. Sizler için özenle seçtiğimiz ve takdim edilen karanfilleri bugünün bir hatırası olarak kurutup saklamanız bizleri mutlu edecektir. Bunun yanında yine sizler için hazırlanan küçük bir gösteri ile hoşça vakit geçirmenizi, o güzel yüzlerinizde bir bukle tebessümü ölümsüzleştirmek istedik. Sözlerime son verirken burada bulunan herkesi birleştiren ortak bir duygunun, annelik duygusunun evlatlarımız için nasıl güçlü bir sığınak olduğunu belirtmek istiyorum. Çocuklarımıza güven duygusu veren, yetişmelerinin en önemli kaynağı olan annelik duygusu şüphesiz ki çocuklarımızın en temel varlık sebebidir. Bu duygu ve düşüncelerle bir kez daha anneler gününüzü kutluyor, hoş vakit geçirmenizi diliyorum.”

Ayyıldız Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürü Elif Uyanmaz ise şunları kaydetti: “Annelerimiz, ömürlerini engelli çocuklarına adıyorlar. Onlar halen bir bebek gibi büyüttükleri çocuklarını bir nimet ve hediye olarak görüyorlar. Bizleri sevgi, umut ve yaşımın güzelliğin anlamını öğreten anneler, bizi en saf ve gerçek sevgiyle büyüten sonsuz sabırlı kadınlar, Anneler Gününüz kutlu olsun.” (Haber-Fotoğraf: Gürhan Adana)

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ