$ DOLAR → Alış: 32,13 / Satış: 32,26
€ EURO → Alış: 34,92 / Satış: 35,06

“AŞILAMA CİDDİ BİR KONU”

“AŞILAMA CİDDİ BİR KONU”
  • 02.05.2019

Bursa İl Sağlık Müdürlüğü tarafından düzenlenen 24-30 Nisan Aşı Haftası dolayısıyla Yenişehir Belediyesi Şehit Astsubay Ömer Halisdemir Kültür Merkezi’nde bir toplantı düzenlendi. Ayrıntılı bilgiler verilen toplantıda aşının önemi vurgulandı.

Aşılamanın toplum sağlığı açısından önemini vurgulayan Kaymakam Suat Seyitoğlu, “Herkesin bu olaya inanması gerekiyor. Sağlık teşkilatı, muhtarlar, aile hekimleri ve din adamlarıyla daha fazla çalışabiliriz. Sizlerin desteğiyle aşılama sayısını artıracağız. Bu kişilere ulaşıp ikna etmek gibi bir görevimiz olacak. Bu ciddi bir konu” dedi.

İlçe Sağlık Müdürü Mehmet Kavak ise, aşıların virüs, bakteri gibi mikropların etkilerinin ortadan kaldırması için geliştirildiğini anlattı. Kavak şunları kaydetti: “Çocukların, bulaşıcı hastalıklardan korunması için mutlaka aşılanması gerekir. Aşıların zamanında uygulanması gerekir. Sağlık Bakanlığı tarafından geliştirilmiş bağışıklama programı uygulanıyor. Çocukluk döneminde çok sayıda hastalıktan korunabilir. Çocuklar, bu sayede kalıcı sakatlık ve ölümlere karşı korunaklı hale geliyor. Koruma, tedaviden üstündür” dedi.

Etkinliğe Kaymakam Suat Seyitoğlu, Belediye Başkanı Davut Aydın, İlçe Jandarma Komutan V. Jandarma Kıdemli Başçavuş İbrahim Gültekin, Yenişehir Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Kalender Durmaz, Yüksekokul Müdürü Prof. Dr. Mehmet Sincik, CHP İlçe Başkanı Ahmet Köse, İlçe Sağlık Müdürü Mehmet Kavak ve İlçe Sağlık Müdürlüğü personeli katıldı. (Haber: Gürhan Adana)

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ