YENİŞEHİR’DE METRUK EVLERE YIKIM KARARI

YENİŞEHİR’DE METRUK EVLERE YIKIM KARARI
  • 01.05.2019

Yenişehir Belediyesi, ilçede kullanılmayan metruk binaların yıkım çalışmalarını sürdürüyor. Belediye Başkanı Davut Aydın, göreve başladıklarından bugüne değin 3 metruk evin yıkımının gerçekleştirildiğini belirtti.

Terk edilmiş evlerde birtakım kişilerin adeta barınağı durumuna geldiğini ve mahalle sakinlerinin bu olumsuzluktan şikayet ettiğini ifade eden Başkan Aydın, “Hem mahallenin huzuru hem de çevre sağlığı bakımından bu gibi binaların yıkılması gerekiyor. Belediye Fen İşleri ekiplerimiz yıkımı gerçekleştiriyor. Bizlere ulaşan bu yöndeki şikayetleri de anında değerlendirip sonuçlandırıyoruz” dedi.

Son yıkımın Ulucami Mahallesi Ulucami Sokak’ta yapıldığını söyleyen Başkan Aydın, mahalle sakinlerinin bu çalışmadan ötürü çok memnun olduğunu anlattı. İlçenin değişik mahallelerindeki bu durumda bulunan binaların yıkılarak şikayetlerin sona erdirileceğini ifade eden Aydın, “Vatandaşımızın huzuru ve sağlığı için bu soruna derhal müdahale etmeyi sürdüreceğiz” diye konuştu. (Haber: Gürhan Adana)

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ