$ DOLAR → Alış: 32,13 / Satış: 32,26
€ EURO → Alış: 34,92 / Satış: 35,06

BAŞKAN AYDIN’DAN İLK TALİMATLAR

BAŞKAN AYDIN’DAN İLK TALİMATLAR
  • 10.04.2019

Geçen cuma günü görevi devralan Yenişehir Belediye Başkanı Davut Aydın, bir yandan tebrikleri kabul ederken, bir yandan da köy ve ilçe merkezindeki mahalleleri ziyaret ediyor. Aydın bu arada vatandaşlardan kendilerine ulaşan talepleri de değerlendiriyor.

Kendisine ulaşan taleplerden öne çıkanları anlatan Başkan Aydın, belediyede randevu sisteminin kısmen kaldırıldığını belirtti. Aydın, “Belediye binalarında bulunduğum sürece randevu almadan gelen vatandaşlarımızın sorunlarını da dinleyeceğim. Bu arada randevu sistemi de sürecek. Belediye binalarına gelip randevusu olmadığını için benimle görüşemeyen kimse olmayacak” dedi.

Şeffaf bir belediyecilik anlayışı içinde olacaklarını vurgulayan Aydın, “Kapımız her zaman herkese açık tutulacak” diye konuştu.

Öte yandan ilçede sabah 07.00’da başlayan temizlik işlerinin başlangıç saatinin öne çekilerek 06.00’a alındığını söyleyen Aydın, bu çalışmaların artık 1 saat önce tamamlanmış olacağını kaydetti.

Yenişehirlilerin çevre ve ağaca olan duyarlılığının öteden beri bilindiğini hatırlatan Aydın, bu konuda da talepler geldiğini söyledi. Vatandaşların özellikle yeşil alan oluşturma ve çiçeklendirme çalışmaları yapılmasını istediğini ifade eden Aydın, “Vatandaşlarıma bu hassasiyetlerinden dolayı çok teşekkür ediyorum. Belirli bölgelere çiçek dikeceğiz. Ayrıca, ana caddelerde ve sokak kıyılarındaki ağaçların dip kısımları, asfalt ya da parke taş çalışmalarında epey kapanmış. Vatandaşlarımız ağaç köklerine su ulaşmadığından, bu köklerin hava almadığından yakınıyorlar. Hemen talimat verdim, ağaç diplerindeki toprak kazılarak havalandırılacak ve çevreleri uygun ölçülerde açılacak” dedi. (Haber: Gürhan Adana)

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ