BELEDİYE BAŞKANI DAVUT AYDIN GÖREVİ DEVRALDI

BELEDİYE BAŞKANI DAVUT AYDIN GÖREVİ DEVRALDI
  • 05.04.2019

31 Mart seçimlerinden zaferle çıkan Cumhur İttifakı MHP adayı Davut Aydın, Belediye Başkanlık görevini Süleyman Çelik’ten devraldı. Yoğun bir vatandaş topluluğunun katıldığı, kurbanların kesildiği Belediye Meydanı’ndaki törende yapılan konuşmalarda vatandaşa hizmet götürmenin önemi vurgulandı.

MHP Genel Başkan Yardımcısı, Bursa Milletvekili M. Hidayet Vahapoğlu, yaptığı konuşmada, şunları söyledi: “Öncelikle MHP Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli’nin selamını iletiyorum sizlere. Şu anda Türkiye’nin iki büyük liderin el ele verip birlikte rahmet, ayrılıkta azap vardır diye hareket ettikleri ittifakın en güzel örneğini Yenişehir’de yaşıyoruz. Biraz sonra görevi bırakacak olan Süleyman Çelik ile görevi devralacak Davut kardeşim, seçim sürecinde il ilçe teşkilatlarıyla uyum içinde çalıştıklarına şahit olduk birlikte. Her iki partinin kademesindeki görevli kardeşlerime ve Yenişehir’e teşekkür ediyorum. Bir başka güzellik daha var burada, Süleyman Başkan’dan önceki başkan burada, Süleyman Başkan’dan sonraki başkan da burada. Bu ecdat diyarında huzur var. Bu ilçenin geleceği Allah’ın izniyle bahtınız açık olacak. Hizmet yağacak, Rabbim bunu görecektir. Cumhur İttifakı, Milliyetçi Hareket Partisi mensubu olarak seçime giren Davut kardeşime birkaç sözüm var: Sen şehrüleminsin bundan sonra. Bu, şehrin sana emanet edilmesi demek. Sen, merkezi bütçeyle buradaki belediye imkanlarıyla yöneteceksin. Bir toplu iğneye tenezzül etmeyeceğine inanıyorum. Bugün aldığı görevin, bir gün sonunun olacağını bil. Senden önceki başkanlar gibi halkın karşısına çıkacak cesaret ve temizliğin o gün de olsun kardeşim. Göreve başladığın andan itibaren Hazreti Ebubekir gibi sadık ol. Bil ki, Yenişehir’de doğan her çocuk, Yenişehir’de hakkın rahmetine kavuşan herkes sana emanet, toprağından, çiminden, diktiğin ağacın budanmasından da sen sorumlusun. Vatandaşın içtiği sudan, sofrasındaki ekmekten, yuttuğu lokmasından da sen sorumlusun. Hz. Ömer gibi adil ol. Bu şehir sana emanet edildi. Herkese eşit, adil olmak zorundasın. Yenişehir’de bir tane hemşerimiz aç yatacaksa, ilaç alamıyorsa, bir evladımız okula gidemiyorsa sorumlusu sensin. Hz. Ali Efendimiz gibi kararlı, yiğit ol. Tuttuğunu kopar. Belediyemizin hizmeti için gereken ne ise, Cumhur İttifakı’nı oluşturan Milliyetçi Hareket Partisi ve Adalet ve Kalkınma Partisi, milletvekillerimizle senin yanındayız. Cenabı Allah hayırlı hizmetler nasip etsin. Hizmetin her gün kalitesinin arttırılmasını nasip etsin. Süleyman Başkan’ın başlayıp bitiremediklerini bitir kardeşim. Seni çeviren her vatandaşın sözünü dinle kardeşim. Sana ulaşan her mesajı önemse kardeşim. Allah’a emanet olun.”

Belediye Başkanı Davut Aydın da şunları kaydetti:

“Tohum saç, bitmezse toprak utansın!
Hedefe varmayan mızrak utansın!

Hey gidi Küheylan, koşmana bak sen!
Çatlarsan, doğuran kısrak utansın!

Ustada kalırsa bu öksüz yapı,
Onu sürdürmeyen çırak utansın!

Ey binbir tanede solmayan tek renk;
Bayraklaşamıyorsan bayrak utansın!

Türklüğün vicdanında doğup İslam’ın sancağından tutan, Türk Milliyetçiliğini Türk Milletiyle Buluşturan, Ülkücü Hareketin kurucusu Merhum Başbuğ’umuz Alparslan Türkeş’in vefatının 22. yılında rahmet, minnet ve şükranla anıyorum. Ruhu şad olsun.

Sayın Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcım ve Milletvekilim Sayın Milliyetçi Hareket Partisi Bursa İl Başkanım, İl Başkan Yardımcılarım, Ülkü Ocakları Başkanım, İlçe Başkanlarım, Kadın Kollarımız, Gençlik Kollarımız, Teşkilatımızın Değerli Üyeleri, Meclis Üyelerimiz, Sivil Toplum Kuruluşlarımızın Değerli Temsilcileri, Kıymetli Muhtarlarım, Kıymetli Çalışma Arkadaşlarım

Çok Değerli Hemşehrilerim, Kıymetli Hanımefendiler, Beyefendiler, Sevgili Gençler! Basınımızın Değerli Temsilcileri

Öncelikle hepinizi sevgiyle saygıyla selamlıyorum. Cenâb-ı Hakka sonsuz şükürler ederek sözlerime başlıyorum. Bu güne kadar Yenişehir Belediyemize hizmet etmiş tüm başkanlarımıza ve çalışanlarımıza sonsuz teşekkür ediyorum. Ahirete göç edenlere de Allahtan rahmet diliyorum.

31 Mart Yerel seçim sonuçları ülkemize, milletimize, Yenişehir’imize, bütün coğrafyamıza, hayırlar getirmesiyle yeni dönemin bereketli olmasını temenni ediyorum. Milliyetçi Hareket Partisinin 50. Yılında  Yenişehir Belediyesi burçlarında 3 hilal bayrağımızın dalgalandırılmasının gururunu ve heyecanını yaşıyorum.

Kıymetli Hemşerilerim

Osmanlıya başşehirlik yapmış böyle bir şehirde yaşamayı bize nasip eden Rabbimize sonsuz teşekkür ediyorum. Yenişehir’imizi bize emanet eden tüm ecdadımızı rahmet ve minnetle yâd ediyorum. Kısa zaman önce seçim sürecini tamamladık. Bu süreçte şahsıma ve Cumhur İttifakına gösterilen teveccüh dolayısıyla her bir Yenişehirli hemşehrilerime yürekten teşekkür ediyorum.

Tüm samimiyetimle ifade ediyorum ki, bizlere oy vermiş olsun olmasın, 31 Mart yerel seçimlerinin galibi şüphesiz Yenişehirli hemşerilerimizdir.Kazanan aziz milletimizdir. Bugün Yenişehir kazanmıştır. Bugün milletimiz kazanmıştır.Bugünden itibaren tüm şehrin Belediye Başkanı olarak elimden gelen gayretimi göstereceğime ve Yenişehir’in daha ileri bir yere taşımak için özel çaba sarf edeceğime burada bir kez daha belirtmek istiyorum.

Sizlerin huzurunda Genel Başkanımız Sayın Doktor Devlet Bahçeli’ye, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’a, moral ve motivasyon sağlayan Milliyetçi Hareket Partisi ve Ak Parti İl Başkanlarıma yürekten teşekkür ediyorum. Milliyetçi Hareket Partisi ve Ak Parti ilçe Başkanlarıma, Milletvekillerime, Kadın Kollarına, Gençlik Kollarına, Tüm Teşkilatımıza teşekkür ediyorum. Yenişehir’imizin daha sorunsuz bir şehir olması, daha yaşanabilir ve güvenli bir şehir olması, kardeşçe yaşamın tesis edilmesi ,ekonomik sıkıntının asgari seviyeye inmesi, ulaşımdan pazar alanına kadar her türlü sıkıntıların çözümünün sağlanması için gerekli gayreti göstereceğiz. Kararlarımızı Yenişehirli halkımızla alacağız ve bu şehri birlikte ortak akılla yöneteceğiz. Gönülde Yenişehir varsa orada hizmet gönülden olacaktır demiştik.31 Martta bu şehre cemre düştü gönüller ısındı. İnşallah hayalimizdeki Yenişehir’e birlikte ulaşacağız. Adalet, merhamet, sabır, hoşgörü ve kardeşlik içinde yaşanan, helal ve kendine yeten bir şehir imar etmek için tüm gayretimizle çalışacağız.

İNSANI YAŞAT Kİ, DEVLET YAŞASIN düsturuyla hizmet edeceğim. Bu ifadeyi kulağımıza küpe ederek omuzlarımıza yüklediğiniz sorumluluğunda şuurunda çıktığımız bu yolda Allah bizleri mahcup etmesin, doğru karar alan ve uygulayan yöneticilerden eylesin; Allah yar ve yardımcımız olsun.

Görevi Davut Aydın’a devreden Süleyman Çelik de şunları söyledi: “Böyle bir güzel günde hepinizi saygıyla selamlıyorum. Allah’a hamdolsun ki, bundan 5 yıl önce yine aynı meydanda Bülent Hamdi Cingil’den devralarak 5 yıl boyunca sizlere hizmet gayret ettik. Acı tatlı günlerimiz geçti. Gözümüz arkamızda değil. Sizlere hizmet ederken, kimsenin başlarını öne eğdirecek bir şey yapmadık. Bugün bağrımızdan çıkan çok değerli kardeşimize görevi devrediyoruz. Hiç bir aman keşkemiz olmadı, pişmanlık duyduğumuz bir olumsuz da olmadı. İnanıyorum ki, Davut kardeşimiz de aynı yolda ilerleyecektir. İlçemiz için yeni bir süreç başlıyor. Tüm arkadaşlarımızın haklarını helal etmelerini istiyorum. Hakkınızı helal edin” (Haber-Fotoğraf: Gürhan Adana)

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ