EROZAN: TARIMDA BEKA SORUNU VAR

EROZAN: TARIMDA BEKA SORUNU VAR
  • 16.03.2019

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Kamil Erozan ve İl Başkan Yardımcısı Erdal Ay, Yenişehir’de habercilerle bir araya geldi. Erozan yaptığı açıklamalarda Millet İttifakı olarak, yerel seçimlerde başarılı olacaklarına inandıkları kaydetti.

Millet İttifakı Belediye Başkan adayı Ercan Özel, CHP İlçe Başkanı Ahmet Köse, İYİ Parti İlçe Başkanı Ali Şıracı, Belediye Meclis Üyesi adayı Tayfun Sırman’ın da hazır bulunduğu yemekte açıklamalar yapan Erozan, ülkenin öncelikli beka sorununun tarım olduğunu söyledi. Erozan, “Sanayide de beka sorunu var, ama sanayinin ihracat motifi daha çok. Tarımda ise patates soğandan samana kadar birçok tarım ürünü ithal. Bizim yaştakilerin okula gittikleri yıllarda Yerli Malı Haftası vardı. O bir sembol, bilinçlendirme çabasıydı, hatta eğitimin bir parçasıydı. Artık bitti. Türkiye o yıllarda kendi kendine yeten dünyadaki 7 ülkeden biriydi” dedi.

Erozan sözlerini şöyle sürdürdü: “24 Haziran seçiminde insanlar tepkilerini dile getiriyorlardı. Tepki gösterenlerin yüzde 10’u bize, bir kısmı CHP’ye gitti Muharrem İnce rüzgârıyla. Bugün vatandaşlar bize daha çok ilgi gösteriyorlar. Sorunların çözümü konusunda iktidarın sınıfta kaldığını düşünüyorlar. Vatandaş bizi de test edecek. Ercan Bey ve diğer adaylarımızı. Türkiye’yi yönetmeye talip siyasi partileriz. Testten başarılı çıkarsak, gelecek seçimlerin kazananı oluruz.”

Millet İttifakı Belediye Başkan adayı Ercan Özel de, ülke genelindeki sıkıntıların, yereli de etkileyecek nitelikte olduğunu ifade etti. Özel şunları kaydetti: “Bu kapsamda daha çok yerele bakıyoruz. Herkes evinin önüne temizlerse bir anlamda Türkiye düzelecektir. Bu anlamda bir seferberlik başlatacağız. Çok güzel bir ekibimiz var. Birçok yere gidiyoruz. Hem alaylı hem mektepliyiz. Ciddi bir alaka var bize karşı. Çünkü ciddi bir umut olarak görüyorlar bizi. Biz belediyeciliği biliyoruz. İlçemizin 53 bin 708 nüfusu var. Sorunları belli, çözüm önerileri apaçık ortada. Sorunların çözümü için gerekli olan güçlü irade bizde var. Şehir merkezinde ve köylerde ilgi görüyoruz. Beklenti var, bizlere güveniyorlar. Çok güzel çalışmalar yapıyoruz. Önümüzdeki 15 gün çok daha yoğun geçecek. Bizler CHP ile çok güzel bir birliktelik kurduk.”

İYİ Parti İl Başkan Yardımcısı Erdal Ay ise, “Gıdayla ilgili başka ülkelere bağımlı olmak stratejik hatadır. Stratejik bir anlamı var tarımda beka sorununun. Beka sorunu tarımdadır” diye konuştu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ