TSO’DAN İSTİHDAMA DEVLET DESTEĞİ SEMİNERİ

TSO’DAN İSTİHDAMA DEVLET DESTEĞİ SEMİNERİ
  • 13.02.2019

Yenişehir Ticaret ve Sanayi Odası (YTSO) üyelerine yönelik “İstihdamda Devlet Destekleri ve Teşvikler” konulu bilgilendirme semineri düzenlendi.

Yenişehir Ticaret ve Sanayi Odası (YTSO), iş dünyasındaki yenilikleri ve gelişmeleri üyelerine aktarmaya devam ediyor.

İnegöl İŞKUR Müdürlüğü ve Yenişehir Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Müdürlüğü işbirliğinde düzenlenen bilgilendirme toplantısı Ticaret Borsası Hizmet Binası’nda gerçekleştirildi.

Ekonomide kalkınmanın temel etkenlerinden biri olan istihdamı artırmaya yönelik çalışmalar, tüm hızıyla devam ediyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından başlatılan istihdam seferberliği kapsamında gerçekleştirilen çalışmalar doğrultusunda işverenlere sunulan ‘istihdam destekleri’ 2019 yılında da çeşitli başlıklar altında hayata geçiriliyor.

İŞKUR ve SGK uzmanlarının sunumuyla gerçekleştirilen seminerde, kanunlarda yapılan yeni düzenlemelerin yanı sıra istihdamın korunmasına yönelik olarak kısa çalışma uygulamaları, istihdamın artırılmasına yönelik olarak teşvikler ve imalat sektörü başta olmak üzere nitelikli işgücünün yönetilmesi ve aktif işgücü programları gibi konular ele alındı.

YTSO Başkanı Orhan Torun, “Ülkemizin kalkınması ve gelişimi kapsamında başlatılan istihdam hareketi tüm hızıyla devam ediyor. Ülke genelinde olduğu gibi ilçemizde de bu doğrultuda çalışmalar yapılıyor. YTSO olarak SGK ve İŞKUR işbirliğinde düzenleyeceğimiz bilgilendirme toplantısında üyelerimizin istihdam esnasında faydalanabilecekleri devlet destekleri ve teşvikleri ele aldık. Faydasını göreceğimiz bir çalışma oldu” dedi.

İŞKUR İnegöl Hizmet Müdürü Ahmet Baştürk’ün çalışmalarından son derece memnun olduklarını vurgulayan Torun, sözlerini şöyle tamamladı: “Kendisi yazışmalar ve başvurularla ilgili bizlere çok yardımcı oluyor. Bizler de bu konulardaki gelişmeleri üyelerimize duyurmaya çalışıyoruz.”

İŞKUR İnegöl Hizmet Müdürü Ahmet Baştürk de, bu tür tolantıların önemine dikkat çekti. Baştürk, “Şu an Yenişehir’de 25’e yakın firmayla çalışmalarımızı devam ettiriyoruz. Gerçekten istifade ediyorlar, teşviklerden yararlanıyorlar. Yenişehirli işverenlerimizin bu olanaklardan daha çok yararlanmasını amaçlıyoruz” diye konuştu.

SGK Yenişehir Bölge Müdürü Nurbay Özkan da, 2015 yılından bu yana ilçede görev yaptığını anlattı. Özkan, bu tür etkinliklerin çok yararlı olduğunu düşündüğünü ve sonraki günler sürdürmeyi planladıklarını kaydetti.

Konuşmaların ardından İŞKUR İş ve Meslek Danışmaları Songül Karatepe ve Selçuk Aras ile SGK İşveren Servisi Çalışanı Erman Bilki, TSO üyelerine ayrıntılı bilgiler aktardılar.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ