AĞAÇLANDIRMA SAHALARI GENİŞLİYOR

AĞAÇLANDIRMA SAHALARI GENİŞLİYOR
  • 31.01.2019

Yenişehir Orman İşletme Şefliği tarafından, ilçenin Kuzey Çevre Yolu’nun kıyılarına geçen yıl dikilen 11 bin 80 adet fidanlara ilave çalışmaları yapıldı. Ocak ayında Kuzey Çevre Yolu’nda bin 910 adet daha fidan dikimi yapılarak proje tamamlandı.

Toprakocak, Menteşe ve Dereköy’e ise gelir getirici fidan çalışmaları kapsamında bin 200 adet fidan dikildi. Bu arada 2018 yılında kurulan 15 Temmuz Hatıra Ormanı’nda bakım çalışmaları yapıldı. Bölgeye 35 adet daha toros sediri dikilirken, Çayırlı Köyü’nde 6 bin adet, Eğerce Köyü’nde ise 12 bin adet kızılçam fidanının dikimi tamamlandı.

Alaylı Köyü’nde ise gençleştirme çalışmaları kapsamında 8 hektarlık orman alanının zemini sürülerek 12 bin adet kızılçam fidanı dikilecek. Orman tabanının hazırlanmasının ardından önümüzdeki hafta dikim çalışmalarına başlanması planlanıyor.

Mahmudiye, Papatya, Terziler, Köprühisar, Çamönü ve İncirli köyleri sınırlarındaki ağaçlandırma sahalarında geçmiş yıllarda oluşturulan fıstıkçamı ormanlarına toplam 2 bin 600 adet fidan dikildi.

Gelir getirici türler kapsamında Karacaali ve Selimiye köylerinde toplam 103 hektarlık orman alanındaki fıstıkçamlarında budama çalışmaları tamamlandı. Karacaali Köyü’nde 50 hektarlık orman alanında ve Selimiye Köyü’nde 53 hektarlık fıstıkçamı ormanlarında budama çalışmaları gerçekleştirildi.

Yenişehir Orman İşletme Şefi Mehmet Kökçıkaran, ilçedeki çalışmaların yıl boyunca planlandığı biçimde devam edeceğini kaydetti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ