NİLÜFERLİLER BÜYÜKŞEHİR İLE GÜLÜMSÜYOR

NİLÜFERLİLER BÜYÜKŞEHİR İLE GÜLÜMSÜYOR
  • 02.01.2019

Bursa Büyükşehir Belediyesi, Nilüfer’de belediye binası, kaymakamlık ve vergi dairelerinin bulunduğu İhsaniye Meydanı’ndaki parklanma sorununa köklü çözüm getirdi. Büyükşehir Belediyesi tarafından 7 bin metrekare alan ücretsiz otoparka dönüştürülürken, ilçe sakinleri gönül rahatlığı ile ücretsiz otoparka araçlarını bırakıp, resmi kurumlardaki işlerini halledebiliyor.

 

Bursa’da ulaşım sorununun çözümüne yönelik başlatılan akıllı kavşak uygulamaları ve yol genişletmelerle trafikte hissedilir bir rahatlama sağlayan Büyükşehir Belediyesi, diğer taraftan parklanma sorunu yaşanan bölgelere de alternatif çözümler üretiyor. Nilüfer İlçesi’nde ilçe belediyesi, kaymakamlık ve vergi dairelerinin bulunduğu İhsaniye Meydanı’nda vatandaşların en önemli sorunu olan otopark meselesi de Büyükşehir Belediyesi tarafından çözüme kavuşturuldu. Bölge sakinlerinden gelen talepler üzerine konuyu gündeme alan Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden BURBAK, hazineye ait olan yaklaşık 7 bin metrekarelik alanı otoparka dönüştürdü. Toplam 400 araç kapasiteli otopark ücretsiz olarak hizmet vermeye başlarken, günlük doluluk oranı da 300 araca ulaşıyor.

 

Resmi kurumlardaki işlerini görmek için gelen, ancak araçlarına park edecek yer bulamayan ve zorunlu olarak ücretli otoparkları kullanmak zorunda kalan vatandaşlar, Büyükşehir Belediyesi’nin ücretsiz otopark uygulamasıyla rahat bir nefes aldı. Araçlarını gönül rahatlığı ile BURBAK otoparkına bırakan vatandaşlar böylelikle resmi kurumlardaki işlemlerini de rahatlıkla yapabiliyorlar.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ