TENİSSEVERLER ROTARY’NİN TURNUVASINDA BULUŞTU

TENİSSEVERLER ROTARY’NİN TURNUVASINDA BULUŞTU
  • 04.10.2018

????????????????????????????????????

Bölge Federasyonu’na bağlı Yeşil Rotary Kulübü’nün geleneksel tenis turnuvası, tenis sporuna gönül veren sporcuları buluşturdu. Bursa Tenis Kulübü kortlarında gerçekleştirilen turnuvada 12 yaş gurubundaki 65 erkek ve kız sporcu mücadele etti.

Her yıl, tenis sporuna katkı vermiş farklı  kişi ya da kuruluşlar adına düzenlenen turnuva, bu yıl  Bursa’nın ilk lisanslı tenis oyuncusu ve 2001-2011 yılları arasında TTF Bursa İl Temsilciliği yapan Saruhan Megrel adına yapıldı.

 

ÖDÜLLERİ AKPINAR

VE MEGREL VERDİ

Türkiye Tenis Federasyonu’na akredite olan ülke genelindeki tüm tenisçilere açık olan turnuva birbirinden zevkli ve çekişmeleri maçlara sahne oldu. Turnuvada kızlar kategorisinde  Tansu Bakır birinci, Eliz Naz Özalevli ikinci olurken,  Elif Mutlu üçüncülüğü, Selin Kayakent de  dördüncülüğü elde etti. Turnuvanın erkekler kategorisinde ise Mehmet Mert Urgan birincilik kürsüsüne çıkarken, ikinciliği Ege Özkan, üçüncülüğü Can Yoldaş aldı. Sarp Dinç ise bu kategoride 4. oldu. Turnuvada dereceye girenlere ödüllerini Yeşil Rotary Külübü Dönem Başkanı Cem Akpınar ve turnuvanın isim babası  Saruhan Megrel verdi.

ÇOCUKLARI DOĞRU

YÖNLENDİRMELİYİZ

Turnuvanın açılışına Rotary 2440. Bölge Federasyonu Başkanı Alaeddin Demircioğlu da katıldı. Törende konuşan Demircioğlu, Yeşil Rotary Kulübü’nün örnek organizasyonun 4 yıldır gelişerek devam ettiğini söyledi. Rotary’nin sadece iyi işler yaptığına vurgu yapan Alaeddin Demircioğlu, “Rotaryenler Dünya’nın her yerinde başta çocuklar ve gençler olmak üzere toplumsal gelişime, huzur ve barışa katkı yapacak güzel işler yapıyor. Kendinden önce hizmet ilkesini rehber edinmiş olan Rotaryenler tüm dünyada iyi işler yapmaya devam edecekler” diye konuştu. Alaeddin Demircioğlu konuşmasının ardından adına turnuva düzenlenen Saruhan Megrel’e ülke sporuna yaptığı katkı ansına plaket verdi ve teşekkür etti. Saruhan Megrel de yaptığı konuşmada Yeşil Rotary Kulübüne adına tenis turnuvası düzenledikleri için teşekkür ederek, sporun gençler ve çocuklar üzerinde olumlu etkileri olduğunu ve desteklenmesi gerektiğini kaydetti.

Yeşil Rotary Kulübü Dönem Başkanı Cem Akpınar da konuşmasında, çocuklar ve gençler arasında tenis sporunu sevdirmek ve yaygınlaştırmak amacıyla başlattıkları turnuvaya ilginin her geçen yıl arttığını söyledi. Tenisin geniş kitlere yayılmasına katkıda bulunmayı amaçladıklarını ifade eden Akpınar, “Spor, insanların fiziki ve ruhsal gelişimine katkıda bulunan en önemli faaliyetlerden biri. Sağlıklı nesiller yetiştirmek için spora daha fazla önem vermeli, daha çok çocuğu sporla buluşturmalıyız. Gençlerimizin ilgi alanlarını ve enerjilerini doğru yönlendirerek, toplumsal güvenliğe ve huzura katkıda bulunmak bizim için mutluluk kaynağı dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ