MUĞLA’DAN BURSA’YA TEKNİK HEYET

MUĞLA’DAN BURSA’YA TEKNİK HEYET
  • 22.09.2018

Muğla Büyükşehir Belediyesi’nden bir heyet, Bursa Büyükşehir Belediyesi’ni ziyaret etti. Teknik konularda bilgi alışverişini esas alan ziyarette Muğla’dan gelen ekibe, Bursa Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Daire Başkanlığınca haberleşme istasyonları yer seçim süreci, network altyapısı, veri merkezi ve sunucular ile ilgili genel bilgiler verildi.

 

Muğla Büyükşehir Belediyesi heyetini, Bilgi İşlem Dairesi Başkanı Kemal Alioğlu ağırladı. Bursa Büyükşehir Belediyesi’ne ait fiber altyapı ve veri merkezi ile ilgili teknik bilgilerin yanı sıra haberleşme istasyonları yer seçim sürecinde geçmişteki ve bugünkü uygulamalar ve mevzuatları ile Kişisel Verileri Koruma Kanunu kapsamında yapılan çalışmalar hakkında bilgilendirmelerde bulunuldu. Toplantıya, Muğla Büyükşehir Belediyesi’nden Bilgi İşlem Dairesi Başkanı Doğuş Oktay Delibalta beraberindeki 4 personel ile katıldı. Toplantıda  Elektronik ve Haberleşme Şube Müdür V. Demet Gavaz, Bilgi İşlem Şube Müdürü Yücel Akkul da yer aldı.

Ayrıca görüşmede haberleşme sistemlerine ilişkin baz istasyonları yer seçim belgesi düzenleme ile ilgili süreçler, 600 kilometreye yakın fiber altyapımızın geçmişten bugüne tesisinin nasıl yapıldığı ve nasıl yönetildiği, Kurumsal e-Belediye uygulaması hakkında genel bilgiler verilirken Tier 3 sertifikalı veri merkezi de ziyaret edilerek sertifikasyon ile ilgili  bilgilendirmeler yapıldı.

Böyle kurumlar arası işbirliği ve ziyaretlerin faydalı olduğu, başlayan deneyim paylaşım sürecinin devam ettirilmesi yönünde görüş birliği sağlandı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ