OSMANGAZİ CAMİİ İBADETE AÇILDI

OSMANGAZİ CAMİİ İBADETE AÇILDI
  • 02.08.2018

Yenişehir 100. Yıl Mahallesi’ndeki Osmangazi Camii’nde 1 ay önce başlatılan onarım ve düzenleme çalışmaları sona erdi. 60 bin TL harcamayla düzenlenen cami ilçeli yöneticilerin de katılımıyla ibadete açıldı.

1976 yılında inşa edilen camideki çalışmalar için Büyükşehir Belediyesi’nin 30 bin TL katkıda bulunduğunu belirten 100. Yıl Mahalle Muhtarı Nasuh Aydın, kalanının hayırseverlerden toplandığını söyledi. Aydın, “Boya ve badanası yapılan caminin iç bölümleri çinilerle kaplandı. Elektrik tesisatı ve perdeler elden geçirildi. Ayrıca tabana, alttan ısıtma sistemi de kuruldu” dedi.

Caminin ibadete açılışına Kaymakam Suat Seyitoğlu, Belediye Başkanı Süleyman Çelik, Belediye Başkan Yardımcısı Zekai Dündar, Jandarma Komutanı Üsteğmen Burak Dural, Tarım ve Orman Müdürü Hakan Aranmaz ve vatandaşlar katıldı. Kaymakam Seyitoğlu, Muhtar Aydın’a teşekkür plaketi sunarken, Belediye Başkanı Süleyman Çelik de caminin bahçesinde cemaatin dinlenmesi amacıyla tek katlı bir yapı inşa edeceklerini kaydetti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ