ŞEHİTLERİMİZ DUALARLA ANILDI

ŞEHİTLERİMİZ DUALARLA ANILDI
  • 17.07.2018

15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla Yenişehir’de bir dizi etkinlik düzenlendi. Gündüz, Yenişehir Şehitliği ziyaret edilip ardından Kavaklı Mahallesi’nde düzenlenen 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma Programına geçildi.

Akşam da saat 21.00’da Milli Birlik Yürüyüşü yapıldı. Yenişehir Belediyesi Mehter Takımı eşliğinde Derviş Eroğlu Bulvarı’ndan başlayan yürüyüş, Çınarlı Camii önünde sona erdi. Burada saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı okundu.

Hain darbe girişiminin 2. yıldönümünde şehit ve gazilerin unutulmadığını ve unutturulmayacağını söyleyen Kaymakam Suat Seyitoğlu, “15 Temmuz gecesi bir hain darbeyle karşı karşıya kaldık. Bugün, zaferimizin 2. yıldönümünü kutluyoruz. O gece Türkiye’nin dört yanında herkes aynı yüreklilikle herkes canını feda etmeye hazırdı. Tanklar da, top tüfek uçak da gelseydi, herkes canını feda etmeye hazırdı. Bu ülkeden başka bir ülkemiz yok, millet olarak güçlüyüz, bizim bizden başka dostumuz yok. Bütün şehitlerimize, Allah’tan rahmet, gazilerimize acil şifalar diliyorum” dedi.

Belediye Başkanı Süleyman Çelik ise, şunları kaydetti:

“Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır,

Toprak, eğer uğrunda ölen varsa vatandır”

Bu vatan için canını seve seve feda eden 249 şehidimiz, sizlere selam olsun.

Gözünü kırpmadan, gövdesini siper eden 2196 gazimiz, size selam olsun.

Tankın önüne yatarak “Ben Türk askeriyim, siz kimin askerisiniz?” diye bağıran Metin Doğan kardeşim, iki tankın önüne atlayan Sabri Ünal kardeşim, kamyonla Taksim Meydanına giden Şerife bacım sizlere selam olsun.

İlçemizin gazi evladı, Osman Gül kardeşim, size selam olsun.

Sayın Kaymakamım, saygıdeğer hazirun, çok değerli ilçe halkım, sevgili gençler, hanımefendiler, beyefendiler,

Sizlere de selam olsun.

Evet:    15 Temmuz:  Nedir 15 Temmuz…

Kutsal bir yeminle göreve gelip, Devletimizin, vatan savunması için kendilerine emanet ettiği silahlarını, kendi halkına doğrultan hainlerin yerle bir edildiği gecedir. 15 Temmuz.

Hiçbir silahı olmayan bir halka karşı, iman ve inanç silahıyla savrulan, darbecilerin, yerle yeksan edildiği gecenin adıdır 15 Temmuz.

Rabbimin, o hain topluluğa karşı, inanan kullarına yardımcı olduğu, bizleri muzaffer kıldığı gecenin adıdır 15 Temmuz.

O gece, anneler evlatlarını, hanımlar eşlerini Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un dizelerinde en güzel sözlerle ifade ettiği gibi;

“Haydi, git evladım açıktır yolun,

  Zalimlere karşı bükülmez kolun,

  Bayrağı çek, ön safa geçmiş bulun,

  Uğurun açık olsun, uğurlar ola”

Diyerek adeta Kurtuluş Savaşına gönderir gibi, meydanlara, köprülere, tankların, tüfeklerin önüne gönderdikleri gecenin adıdır.  15 Temmuz.

O evlatların içinde öyle bir yiğit vardı ki;

Hain darbecilere karşı ilk kurşunu sıkarak, şahadet nuruyla, o karanlık geceyi aydınlatan, Şehit Astsubay Ömer HALİSDEMİR’imiz,    Yiğidimiz…

Yiğidimizi gören anaların yüreğinden geçen sözler, bu dizelerde saklıydı sanki o karanlık gecede;

“Ey sürüden arkaya kalmış yiğit,

Arkadaşın gitti, haydi sen de git,

Bak ne diyor ceddi şehidin, işit,

Haydi, git evladım uğurlar ola”

Ülkemizin, en uzun gecelerinden biri olan 15 Temmuz 2016 gecesi, halkımızın darbeye karşı tek vücut olarak gerçekleştirdiği direniş, bu şanlı gece, yalnızca bizim topraklarımızda değil, tüm İslam coğrafyasında ve tüm dünyada eziyet gören mazlumların, direniş sembolü haline gelmiştir.

Sevgili Hemşehrilerim,

Sizler, bizler, hepimiz, hamdolsun ki bu şanlı direnişin birer neferiyiz. Her biriniz; Tek Vatan, Tek Bayrak, Tek Millet, Tek Devlet anlayışıyla, 15 Temmuzu destanlaştıran kahramanlarsınız. Rabbim bizleri dosdoğru yoldan ayırmasın, bizlere, 15 Temmuz gecesinde olduğu gibi birlik, beraberlik, dirlik ve düzen versin. Ecdadımızdan miras aldığımız, göğsümüzdeki imanı ve inancı azaltmasın, çoğaltsın.

Amin, amin, amin..

Emperyalist şer odaklarının adeta bir oyuncağı haline gelmiş ve Pensilvanya’dan yönetilen bu hain topluluk, o gece adeta kendi kazdıkları kuyuya kendileri düşmüşlerdir. Yüreğinde vatan sevgisi, göğsünde iman olan bu millet, tıpkı, Malazgirt, Kurtuluş ve Çanakkale savaşında olduğu gibi, o hain topluluğu dağıtmıştır. Hainlerin açığa çıktığı o gece, bizleri birbirimize daha çok, daha sıkı bağlayarak, tüm dünyaya meydan okuyan bir millet, Büyük Türkiye haline gelmemizi sağlamıştır.

Geldiğimiz noktaya baktığımızda, geçmişte şer odaklarının ülkemize yaşattığı hayal kırıklığı, bugün önemli ve olumlu sonuçlar doğurmuştur. Hainler, ivedilikle tüm Devlet kademelerinden temizlenmiştir. Sonrasında demokrasi ortamında gerçekleşen bir seçimle de milletimizin, iradesini sandığa yansıtarak, adeta ağız birliği yapmışcasına Dünya Lideri, Cumhurbaşkanımız, Başkomutanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ı, Yeni Türkiye’nin ilk Başkanı seçmiştir.

Evet, Kıymetli Büyüklerim, Değerli Arkadaşlarım, Hanımefendiler, Beyefendiler ve Sevgili Kardeşlerim;

Artık, eski Türkiye yok, liderimiz, Başkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ın öncülüğünde, ekonomisiyle, bilimiyle, ulaşım, eğitim ve sağlık alanında gerçekleştirdiği atılımlarla, büyük Devlet yatırımlarıyla, Büyük Türkiye 2023, 2053 ve 2071 Hedefleri yönünde hızla ilerliyor ve bu ilerleyişi Rabbimin izniyle kimse durduramayacak, bu al bayrak ebedi dalgalanacaktır. Türk Milletinin vatan ve bayrak sevdasını, en güzel ifade eden şairlerimizden, Arif Nihat Asya’nın, adeta bir sevgiliye seslenircesine dile getirdiği gibi;

Tarihim, şerefim, şiirim, her şeyim;

Yeryüzünde yer beğen!

Nereye dikilmek istersen,

Söyle, seni oraya dikeyim!

Bu vesileyle, ilk Başkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ın liderliğinde, Yeni Türkiye, başta ülkemiz olmak üzere, İslam coğrafyasına ve tüm mazlumlara hayırlar getirsin Allahım.

Bizlere 15 Temmuz gibi bir ihanet gecesi daha yaşatma Allahım.

Bir daha hainlere fırsat verme Allahım.

Minarelerimizi ezansız bırakma Allahım.

Bizi sen sevgisiz, susuz, havasız ve vatansız bırakma, Allahım.

Büyük ve Güçlü Türkiye için, tüm mazlumların kurtuluşu için bugünlerimizi hayırlara vesile eyle Allahım.

Hepinizi en kalbi duygularımla selamlıyorum. Allah’a emanet olunuz.

AK Parti İlçe Başkanı Adnan Kamıl da, “Bizi top tüfek ve uçakla alt edemeyeceğini biliyorlar. Bu yüzden darbelerle sistematik olarak bizi yıldırma politikası izliyorlar. Türk milletini alt etmek, tarihten silmek için uğraşıyorlar” derken, MHP İlçe Başkanı Arif Eren de, Türkiye üzerine oynanan her türlü oyunun bu millet tarafından bozulacağını, hainlerin hiçbir zaman başarılı olamayacağını vurguladı.

Belediye Başkanı Süleyman Çelik, darbe girişimi gecesi bacağından yaralanan 15 Temmuz gazisi Uzman Çavuş Cüneyt Osman Gül’e çini hediye etti. Yenişehir Kızılhisar köylü olan Gül, 15 Temmuz gecesi Ankara’da Özel Kuvvetler Komutanlığı’nda nöbetçi olduğunu belirterek o gece yaşananları anlattı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ