İLHAN OĞUZ MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ’NDEN MEHMETÇİK İÇİN TEK YÜREK KERMESİ

İLHAN OĞUZ MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ’NDEN MEHMETÇİK İÇİN TEK YÜREK KERMESİ
  • 12.04.2018

Son günlerde gerçekleştirdiği çeşitli programlarla adından sıkça söz ettiren Yenişehir İlhan Oğuz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin son etkinliği de yoğun ilgi gördü.  Öğrencilerin katkısıyla hazırlanan “Mehmetçik İçin Tek Yürek” adlı kermes konuklardan tam not aldı.

Öğrencilerin esnaftan topladığı giyim eşyaları, aksesuar ve oyuncakların satışından elde edilen 9 bin 146 TL’lik gelir, Mehmetçik Vakfı’na bağışlanacak.

Etkinlikte ayrıca kan bağışı kampanyası da düzenlendi. Çeşitli okullardan toplam 107 öğrenci Kızılay’a kan bağışında bulunarak kampanyaya destek verdi.

Etkinliğe katılan Belediye Başkanı Süleyman Çelik, birlik ve beraberliğin önemini vurgulayarak etkinliği düzenleyenleri kutladı. Çelik, “Birlik ve beraberliğimiz devam ettiği sürece vatanımız bölünmeyecek, bayrağımız inmeyecektir. Vatan, bayrak ve toprak için mücadele edenlerden Allah razı olsun” dedi.

Etkinliğin önemine dikkat çeken Milli Eğitim Müdürü Musa Ayaz da, kan bağışı kampanyasına gösterilen yoğun ilgiye dikkat çekti.

Okul Müdürü Mehmet şahin de, kermesteki giyim eşyaları ve aksesuarların ilçeli esnaftan temin edildiğini ve öğrencilerle velilerin etkinliğe önemli katkıları olduğunu kaydetti. Şahin, “Öğrencilerimiz böyle bir etkinlik düzenlemeyi planladıklarını belirttiklerinde onların gözlerindeki ışıltıyı görüp de hayır demek mümkün değildi. Öğrencilerimize ve velilerimize çok teşekkür ediyorum. Kermesimizin geliri Mehmetçik Vakfı’na bağışlanacak” diye konuştu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ