ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE DERNEGİ’NİN KÜLTÜR SANAT SÖYLEŞİLERİ BAŞLADI

ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE DERNEGİ’NİN KÜLTÜR SANAT SÖYLEŞİLERİ BAŞLADI
  • 10.04.2018

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Yenişehir Şubesi’nin “Kültür Sanat Söyleşileri”nin ilk konuğu gazeteci yazar Gürhan Adana oldu. ADD lokalindeki söyleşide, gazetecilik ve edebiyat çalışmalarını anlatan Adana, etkinliğe katılanlara Ruhunu Okurum adlı romanını imzaladı.

Söyleşinin ilk bölümünde gazetecilik mesleğinin geçmiş yıllardaki olanaklarıyla bugünkü olanaklarını değerlendiren Adana, yaşanan değişimlerden örnekler verdi.

Söyleşinin ilerleyen dakikalarında edebiyat çalışmalarına değinen Adana, küçük yaşlarda başlayan yazma tutkusunun hiç azalmadan sürdüğünü vurguladı. Adana, “Ne yazdığınızın değil, nasıl yazdığınızın önemi var. Öncelikle dil konusunda titizlik göstermeli, bu alanda kendinizi geliştirmelisiniz” dedi.

Türkçenin son yıllarda daha fazla hırpalandığını vurgulayan Adana, bu alanda birçok konunun ise tartışıldığına dikkat çekti. Adana şunları kaydetti: ”

ADD Şube Başkanı Tayfun sırman da, Kültür Sanat Söyleşileri kapsamında her salı günü bir konuğu ağırlayacaklarını belirtti. Sırman, “17 Nisan Salı günü, geçen yıl ilk şiir kitabı yayımlanan Necip Kahraman konuğumuz olacak. Kahraman’ın şiir serüvenini anlatacak” diye konuştu.

Kültür sanat alanındaki etkinlikleri artırmayı amaçladıklarını ifade eden Sırman, “Bunun için gerekli çalışmalara başladık. Üyelerimizi yeni etkinliklerle buluşturma çalışmalarımızdan yakın bir gelecekte olumlu sonuçlar alacağımıza inanıyoruz” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ