‘DÖRT MEVSİM ULUDAĞ’ İÇİN BÜYÜK BULUŞMA

‘DÖRT MEVSİM ULUDAĞ’ İÇİN BÜYÜK BULUŞMA
  • 06.01.2018

Türkiye’nin en önemli kış turizm merkezlerinden Uludağ’da, turizmin tüm yıla yayılması için yapılacak çalışmalar ‘Dört Mevsim Uludağ’ çalıştayında masaya yatırılıyor. Uludağ’ın sağlıklı bir altyapıya kavuşturulması ve otopark sorununun çözümüne yönelik Büyükşehir Belediyesi tarafından bugüne kadar önemli çalışmalar yapıldığını hatırlatan Başkan Alinur Aktaş, Bursa’nın en önemli değeri olan Uludağ’ın kent ekonomisine yılın 12 ayı katkı sağlaması için Büyükşehir Belediyesi olarak gerekli tüm desteği vermeye devam edeceklerini söyledi.

 

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu’nun Ekim ayında yaptığı Bursa ziyaretinde gündeme getirdiği ‘Dört Mevsim Uludağ’ çalışmayı Uludağ Bof Otel’de 5 Ocak Cuma (YARIN) günü başlıyor. Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu ile Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’nun da katılacağı çalıştayda, Uludağ’ın geleceğine yönelik yol haritası belirlenecek. İki gün sürecek çalıştaydaki oturumlarda; yönetim modelinin belirlenmesi, marka değerinin artırılması ve pazarlama stratejisi, turizm çeşitliliğinin artırılması, turizm tesisleri ve işletmelerin geliştirilmesi, altyapı hizmetlerinin güçlendirilmesi, Uludağ Milli Parkı’nın korunması, geliştirilmesi ve sürdürülebilir kullanım stratejileri ile spor aktivite alanlarının geliştirilmesi konuları ana gündem olarak ele alınacak.

Bu arada Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’nun Bursa’ya müjdelerle geleceği ve Uludağ’ın dört mevsim yaşayan bir cazibe merkezi olmasına yönelik hazırladıkları planı çalıştayda açıklayacağı öğrenildi.

 

Bursa’nın en önemli değeri

Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, eskiden kayak merkezi veya kış turizmi dendiğinde ilk akla gelen yerin Uludağ olduğunu, futbol takımlarının kamp için Uludağ’ı tercih ettiğini ancak son zamanlarda Uludağ’ın bu cazibesini yitirmeye başladığını hatırlattı. Başkan Aktaş, Bursa’nın en önemli değeri olan Uludağ’ın yeniden kış turizminin merkezi olması, bunun yanında sahip olduğu krater gölleri, manastırları ve endemik bitki türleri ile yılın 12 ayı turizme hizmet vermesi gerektiğini vurguladı. Kent merkezinden 25 dakikalık bir yolculukla eşsiz manzara eşliğinde teleferikle Oteller Bölgesine ulaşıldığını dile getiren Başkan Aktaş, “Bunun yanından Büyükşehir Belediyemiz tarafından Oteller Bölgesi’nin altyapısı yenilendi. Yine en önemli sorun olan parklanmanın ortadan kaldırılması amacıyla üç ayrı noktada yaklaşık 3 bin araçlık açık otopark alanı oluşturuldu. Bakanlığımız tarafından düzenlenen çalıştayda Uludağ’ın 12 ay boyunca turizme hizmet vermesini sağlayacak yol haritası belirlenecek. Bu nedenle çalıştayı çok önemsiyorum. Çalıştaydan çıkacak sonuçlar doğrultusunda Büyükşehir Belediyesi olarak üzerimize düşen gerekli desteği vermeye devam edeceğiz” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ