YENİ OKUL BİNALARI EĞİTİME SOLUK ALDIRACAK

YENİ OKUL BİNALARI EĞİTİME SOLUK ALDIRACAK
  • 16.10.2017

Subaşı Köyü’ndeki eski okul binasında geçici olarak eğitim veren Yenişehir Gevher Nesibe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi için yeni bir okul binası inşaatına başlandı. Ayrıca, Kurtuluş Mahallesi’nde 24 derslikli ortaokul binası inşası da sürüyor. İki okul binasının 2018-2019 eğitim öğretim döneminde kullanılmaya başlanacağını belirtildi.

Milli Eğitim Müdürü Musa Ayaz önümüzdeki eğitim öğretim dönemine yetiştirilecek olan bu okul binalarının ilçedeki eğitime soluk aldıracağını söyledi.

Subaşı Köyü’nde eğitim veren Gevher Nesibe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi için Yenigün Mahallesi’nde yeni bir binanın yapımının sürdüğünü anlatan Ayaz, “Bu okulumuz 1990-1991 eğitim öğretim döneminde ilçede faaliyete geçmişti. Okul, kendine ait binası olmaması nedeniyle bugüne kadar başka okulların binalarında geçici olarak faaliyetini sürdürdü. Kendi binasına taşınmasıyla bu okulumuzdaki eğitim öğretim çalışmaları daha uygun koşullarda sürdürecek” dedi.

Yeni okul binasının zemin katla birlikte 4 katlı olacağını, binanın içinde atölye, konferans salonu, çok amaçlı salon ve laboratuarların yer alacağını söyleyen Ayaz, “Okulda sağlık hizmetleri alanı kapsamında sağlık bakım teknisyenliği ve hemşire ve ebe yardımcılığı dallarında toplam 320 öğrenci eğitim görüyor. Projenin tamamlanmasıyla ilçemizin eğitim alanındaki önemli bir eksiği kapatılmış olacak” diye konuştu.

KURTULUŞ’A ORTAOKUL

Kurtuluş Mahallesi’nde inşa çalışmaları devam eden ortaokul binasındaki çalışmaların hızla sürdüğünü ifade eden Ayaz, 2018-2019 eğitim öğretim döneminde hizmete açılmasıyla ilçenin kuzey bölgesindeki önemli bir eksiği kapatılacağını kaydetti.

Okul binasının kullanılmaya başlanmasıyla birlikte TOKİ Ortaokulu’ndaki öğrenci yoğunluğunun azalacağına dikkat çeken Ayaz, “4 katlı ve 24 derslikli okul binasında hem öğrenci hem de öğretmenlerimiz daha rahat ortamlara kavuşacaklar” dedi.

KÖPRÜHİSAR ORTAOKUL OLDU

Köprühisar Atatürk İlk/Ortaokulu’nun ise yeni eğitim öğretim döneminden itibaren ortaokul olarak hizmet vermeye başladığını belirten Ayaz, şunları kaydetti: “Köprühisar’da yoğunluğu azaltmak için çalışma yaptık. Bu okula gelen ilkokul öğrencileri artık komşu Terziler Köyü’ndeki ilkokula devam ediyorlar. Böylece Terziler Köyü İlkokulu’ndaki öğrenci sayısı 100, Köprühisar Ortaokulu’ndaki öğrenci sayısı da 110 oldu.” (www.yenisehirmemleket.com)

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ