BAŞKAN ÇELİK’TEN YATIRIMCIYA TAM DESTEK

BAŞKAN ÇELİK’TEN YATIRIMCIYA TAM DESTEK
  • 11.10.2017

Yenişehir Belediye Başkanı Süleyman Çelik’i makamında ziyaret eden ünlü işletmeci Özgür Şef, ilçe hayvancılığına ve üreticilere katkı sağlamaya hazır olduklarını bunun için de ilçede yatırımlarının başladığını söyledi

Ülkenin çeşitli illerinde ve yurtdışında yatırımları bulunan Özgür Şef, Bursa’nın Yenişehir ilçesine yapacağı yeni yatırımlar ve projeleri hakkında Belediye Başkanı Süleyman Çelik’i makamında ziyaret ederek bilgi verdi.

Yenişehir Belediye Başkanı Süleyman Çelik, “Yıllarca ifade ettik ilçemiz tarım ve hayvancılıkla iştigal eden farklı bir ilçedir. Hayvancılıkta ilçemizde tahmini 30 bin civarında büyükbaş 60 bin civarında ise küçükbaş hayvanımızın olduğu bir gerçek, hal böyle olunca farklı farklı bölgelerde hem ticari amaçlı hem de farklı amaçlarla yetiştirilen hayvanlarımızın tüm Türkiye’ye hitap eder duruma geldiğini hepimiz biliyoruz. Özgür şef ile de hem yerleşim hem de bundan sonra farklı projeler ve buradan çıkacak olan hayvanların değişik bölgelerde değerlendirilmesini görüştük. Kendileri ülke genelindeki yatırımları ile bu konuyu belirli bir noktaya getirmişler. İlçemizle ilgili hayata geçirecekleri projeleri ile ilgili olarak bizler yerel yönetimler kendilerine destek vereceğimizi ifade ettik. Gelecekte belirli projelere ortak olacağımızı da ifade ettik. İhale aşamasına gelen yapacağımız mezbahamızı da gelecekte birlikte kullanılması söz konusu olabilir” diye konuştu.

Ülke genelinde yaptığı yatırımlardan sonra Yenişehir’e de hayvancılık alanında yatırımlar yapmaya devam eden Özgür Şef, “Gerçekten Yenişehir’de Belediye Başkanından köylüsüne kadar herkes yatırımcılara inanılmaz bir destek veriyor. Bizim Yenişehir’le ilgili hedefimiz İstanbul’da bulunan kombine et entegre tesislerimizi buraya taşıyarak ülke geneline buradan üretim yapmak. Önümüzdeki günlerde hem et ırkı için limuzin hem de kombine ırkı için simentallerimiz ile romanov ve merinos koyun ırkları Yenişehir’e gelecek ve bu akış sürecek” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ