PROJE ÇİZİMİ TAMAMLANDI YENİŞEHİR KENT MEYDANI İŞTE BÖYLE OLACAK

PROJE ÇİZİMİ TAMAMLANDI  YENİŞEHİR KENT MEYDANI İŞTE BÖYLE OLACAK
  • 26.09.2017

 

Yenişehir ilçe merkezinde inşa edilmesi planlanan Kent Meydanı’nın proje çizimi tamamlandı. Belediye Başkanı Süleyman Çelik, Osmangazi Lisesi ve Orman İşletme Şefliği binalarının da bulunduğu 13 bin metrekarelik alana Belediye Hizmet Binası, 5 bin metrekarelik otopark, yeşil alanlar ve yürüyüş yolları yapılacağını açıkladı.

KENT MEYDANI (2)KENT MEYDANI (12)KENT MEYDANI (9)KENT MEYDANI (8)KENT MEYDANI (11)KENT MEYDANI (6)KENT MEYDANI (5)KENT MEYDANI (4)Atatürk Anıtı’nın yanındaki 13 bin metrekarelik bölgede Yenişehir Osmangazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Orman İşletme Şefliği’nin binalarının bulunduğunu belirten Yenişehir Belediye Başkanı Süleyman Çelik, bu binaların yıkılarak Kent Meydanı için yer açılacağını söyledi. Başkan Çelik, “Bu alanda Belediye Hizmet Binası, otopark, yeşil alanlar ve yürüyüş yolları yer alacak” dedi.

İlçeye Kent Meydanı kazandırmak için sürdürdükleri çalışmaları anlatan Çelik, “Atatürk Anıtı’nın yanındaki 15 bin metrekarelik bu bölgede Yenişehir Osmangazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Orman İşletme Şefliği’nin binalarının bulunuyor. İmar planında değişiklikler yapacağız ve bu binalar yıkılarak Kent Meydanı için yer açılacak” diye konuştu.

Göreve geldiğinden bu yana Şişecam yetkilileriyle okul yapımı konusunda görüşmelerde bulunduklarını ifade eden Çelik, Valilik, Milli Eğitim Müdürlüğü, Belediye ve Şişecam arasında yapılacak protokolün imza aşamasına geldiğini kaydetti. Çelik, Osmangazi Lisesi’ne yeni bina yapımını Şişecam Grubu’nun üstlendiğini, Orman İşletme Şefliği’ne ise başka bir bölgede kamulaştırma yapılarak yer tahsis edildiğini belirtti.

Kent Meydanı hayata geçtiğinde Yenişehir’in, şehir olmanın özelliklerinden olan modern bir meydana kavuşacağını dile getiren Çelik, sözlerini şöyle sürdürdü: “Okul ve Orman Şefliği binalarının yıkılmasıyla Kent Meydanı inşa etmek için 15 bin metrekarelik bir alan kazanacağız. Bu alana Belediye Hizmet Binası, 5 bin metrekarelik otopark, yeşil alanlar ve yürüyüş yolları yapacağız. Atatürk Anıtı’nın da bulunduğu bu bölgede, Bursa, İnegöl, Bilecik ve İznik caddeleri birleşiyor. Halen, Atatürk Anıtı’nın önünde çeşitli kutlama ve törenler yapılırken, bu yollar trafiğe kapatılıyor. Kent Meydanı’nda bir de tören alanı oluşturarak etkinlikleri burada gerçekleştireceğiz.” (www.yenisehirmemleket.com)

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ