SAĞLIKLI ŞEHİRLER EN İYİ UYGULAMA ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

SAĞLIKLI ŞEHİRLER EN İYİ UYGULAMA ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU
  • 25.09.2017

 

 

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’nin başkanlığını yaptığı Sağlıklı Kentler Birliği tarafından her yıl düzenlenen Sağlıklı Şehirler En İyi Uygulama Yarışmasının 2017 yılı ödülleri sahiplerini buldu.

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin Birliğin başkanlığını yapmasından dolayı katılmadığı yarışmaya 35 üye belediye 103 projeyle başvuruldu. Prof. Dr. Ruşen Keleş, Prof. Dr. Nilüfer Akıncıtürk, Prof. Dr. Feza Karaer, Doç. Dr. Emel İrgil, Doç. Dr. İnci Parlaktuna, Doç. Dr. Asım Mustafa Ayten ve Murat Ar’dan oluşan jüri üyeleri gelen projeleri değerlendirdiler. Değerlendirme sonucunda İstanbul, İzmir, Samsun, Erzurum, Kahramanmaraş ve Trabzon Büyükşehir Belediyeleri ile Çankaya, Gebze, Kadıköy, Nilüfer, Urla Belediyeleri ödül almaya hak kazandılar.

Yarışma ile değerlendirmede bulunan Birlik Başkanı ve Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, “Başarılı sağlıklı şehir projelerinin üretilmesini özendirmek amacıyla bu yıl dokuzuncusunu düzenlediğimiz yarışmada sosyal sorumluluk, sağlıklı yaşam, sağlıklı şehir planlaması ve sağlıklı çevre başlıklarındaki projeleri jüri üyelerimiz değerlendirdi. Üyeler arasında yarattığı rekabet ile şehircilik için güzel örneklerin ortaya çıkarılmasını destekliyoruz. Her geçen yıl artan başvuru sayısı bizleri mutlu etmektedir. Yarışmaya katılan tüm üye belediyelerimize teşekkür ediyorum. Dünya Sağlık Örgütü’nün yerel yönetimlerle çalışan bölümünün Türkiye’deki temsilciğini yürüten Sağlıklı Kentler Birliği’nin çalışmalarını ve hedeflerini ülkemizin her bölgesine götürmek için çabalıyoruz” dedi.

Ödül töreni 25-27 Ekim 2017 tarihlerinde Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesinin ev sahipliğinde gerçekleşecek “Su Kaynakları ve Kentler” başlıklı Sağlıklı Kentler Birliği konferansında verilecektir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ