Şahin: Yatırımlar her alanda sürüyor

Şahin: Yatırımlar her alanda sürüyor
  • 31.08.2017

AK Parti Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin, Yenişehir’e özel bir önem verdiklerini söyledi. Altyapı ve üstyapısının yanı sıra çevresinin de sorunlarının çözüme kavuşturulması için çalıştıklarını belirten Şahin, “Yenişehir bölgenin parlayan yıldızı olacak, zaten parlıyor, daha çok parlayan yıldızı olacak” dedi.

Özel bir Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nin açılışına katılan Şahin, burada yaptığı konuşmada ulaşılabilir bir Yenişehir için mücadele ettiklerini vurguladı. Yol projelerinin çevre il ve ilçelere ulaşımı daha konforlu ve güvenli hale getireceğini kaydeden Şahin, “10 yıl önce, 15 yıl önce Yenişehir’den Bursa’ya 1,5 saatlik zorlu bir yolculuktan sonra ulaşabiliyorduk. Artık duble olan bir Bursa yolunuz var. İznik’e ise 20 dakika gibi bir sürede ulaşabiliyoruz. 2018’in sonunda ya da 2019’un başlarında Bilecik ve İnegöl’e de yolculuklar yapılan yeni yollarla konforlu hale gelecek ve bu merkezlere ulaşım daha güvenli sağlanacak” dedi.

Bursa yolu çıkışında ise yeni bir hastane binasının yapımının sürdüğünü vurgulayan Şahin, bu çalışmanın 2018 yılının sonlarına doğru yetiştirileceğini kaydetti. Şahin, “Yeni hastane binasında ameliyathaneler, acil ve yoğun bakım üniteleriyle modern bir hizmet olacak” diye konuştu.

İçinde laboratuar ve röntgen cihazlarının bulunduğu Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nin ise bayramdan sonra hizmete açılacağını belirten Şahin, “TOKİ’nin Roman konutlarının bulunduğu bölgedeki kullanılmayan sosyal tesis binasını, Ağız Sağlığı ve Diş Merkezi olarak düzenliyoruz. Bu çalışma da Yenişehir’in sağlık alanındaki önemli bir eksiğini kapatacak” dedi.

Yatırımların okul, kültür sanat ve ekonomi alanında da sürdüğünü ifade eden Şahin sözlerini şöyle tamamladı: “Sizler bizleri seçtiniz. ‘Gelişen, büyüyen Türkiye’nin imkanlarından bizi de yararlandırın’ dediniz. Yenişehir bölgesinin parlayan yıldızı olacak. Yenişehir zaten parlıyor, daha çok parlayan yıldızı olacak.” (www.yenisehirmemleket.com)VEKİL ŞAHİN (2)

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ