Halk Eğitim Merkezi’nin kursları ilgi görüyor

Halk Eğitim Merkezi’nin kursları ilgi görüyor
  • 21.08.2017

Yenişehir Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü’nde Hasta Kabul İşlemleri Kursu açıldı. 20 kursiyer 4 ay sürecek olan kurs boyunca toplam 288 saat eğitim görecekler.

Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürü İsmail Güzel, Hasta Kabul İşlemleri Kursunun ilçede ilk kez açıldığını belirtti. Güzel, “Kursiyerlerimiz, sağlık hizmeti veren kurum ve kuruluşlarda hasta giriş çıkış işlemlerini, hastanın tedavi ve poliklinik hizmetleri sürecindeki dokümantasyon işlemlerini, evrak ve bilgisayar ortamında kayıt altına alarak arşivleyebilme bilgi ve becerisinin kazanacaklar” dedi.

REFAKATÇİ KURSU DA

YOĞUN İLGİ GÖRÜYOR

Bunun yanında Hasta ve Yaşlı Refakatçisi Kurslarının 5’incisi için başvuruları aldıklarını anlatan Güzel, isteyenlerin 21 Ağustos Pazartesi gününe kadar müracaatta bulunabileceğini söyledi.

Bugüne kadarki Hasta ve Yaşlı Refakatçisi Kurslarında toplam 120 kursiyerin başarılı olduğunu ve çoğunun çeşitli kurumlarda işe yerleştiğini kaydeden Güzel, “Bu kursları bitirenlerin büyük bölümü Yenişehir Huzurevi’nde, İnegöl, Bilecik ve Bursa’daki devlet ya da özel sektöre ait huzurevlerinde, rehabilitasyon merkezlerinde işe girdiler. Kursiyerlerimiz, İznik’te de yakın tarihte bir huzurevinin açılacağını burada da iş imkanı bulabileceklerini umuyorlar” dedi.

Her alanda yıl boyu kurs kayıtlarının devam ettiğini söyleyen Güzel, bir kursun açılması için 12 kişinin başvuruda bulunmasının yeterli olduğunu vurguladı. 2016-2017 döneminde toplam 53 usta öğreticinin kurs verdiğini söyleyen Güzel, “Ancak, bazı alanlarda kurs verecek usta öğretici bulmakta güçlük çekiyoruz. 15 Ağustos’tan itibaren usta öğretici başvurularını almaya başladık. Müdürlüğümüzde, herhangi bir alanda usta öğretici olmak için özellikle lisans, ön lisans ve meslek okulu mezunlarının Halk Eğitim Merkezi’mize başvuru yapmalarını bekliyoruz” diye konuştu.

Güzel, 2016-2017 döneminde açılan 186 kursta toplam 4 bin 405 kursiyerin eğitim gördüklerinin altını çizdi. Güzel, Kaymakam Suat Seyitoğlu ve Milli Eğitim Müdürü Musa Ayaz’a Müdürlüğün çalışmalarına verdikleri destekten ötürü teşekkür etti. (www.yenisehirmemleket.com)

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ