Başkan Altepe: Yenişehir’in yanındayız

Başkan Altepe: Yenişehir’in yanındayız
  • 03.08.2017

 

SİTE (3)SİTE (4)SİTE (1)     Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Yenişehir’de farklı mahallelerdeki 6 parkın toplu açılış törenine katıldı. Yenişehir Belediyesi tarafından yaptırılan parklardan Kurtuluş Mahallesi’ndeki Sertaç Dübek Parkı’nın açılış kurdelesini kesen Altepe, “Değişik mahallelerdeki 10 bin metrekarelik yeşil alan oluşturduk. Yenişehir kabuk değiştiriyor” dedi.

2015 yılında vefat eden AK Parti’li Belediye Meclis Üyesi Sertaç Dübek adına yaptırılan parkın aynı zamanda bir vefa projesi olduğunu vurgulayan Altepe, “Sertaç Dübek aniden, zamansız ayrıldı aramızdan. İnşallah burası her geçen gün güzelleşecek, ağaçlar büyüyecek. Kendisini rahmetle anıyoruz” dedi.

Hangi eksik varsa, hangi ihtiyaç varsa Yenişehir Belediyesi’nin yanında yer aldıklarını dile getiren Altepe, “Yenişehir bu dönem kabuk değiştiriyor. İlçenin canlandığını ve hızlı bir şekilde kalkındığını görüyoruz. İlçeye bugüne kadar yaptığımız ve halen devam etmekte olan projelerin tutarı 242 milyon TL’ye ulaştı. Bu dönem, hizmet etme ve çalışma dönemi. Her yıl daha büyük hedefler koyuyoruz” dedi.

Yenişehir Belediye Başkanı Süleyman Çelik de son zamanlarda birçok temel atma ve açılış programları yaptıklarını söyledi. Çelik şunları kaydetti: “Merhum Sertaç Dübek’e Allah’tan rahmet diliyorum. İhalesini gerçekleştirerek yapımına başlanan, Ulucami, 100.Yıl, Yenigün ve Kurtuluş olmak üzere toplam 4 mahallemizde, 6 adet parkın 700.000 TL bedelle ihalesine çıktık ve bugün, 4655 m²’lik, Kurtuluş Mahallesi Sertaç Dübek Parkımızı, hamdolsun halkımızın hizmetine sunuyoruz. Bu parkımızla birlikte 181 m² Gökgöz Meydanı Parkı, 234 m² Hacı Arif Bey Parkı, 1315 m² Dönence Sokağı Parkı, 1816 m² Cihan Sokağı Parkı, 614 m² Sarı Çiğdem Sokağı Parkını da bu törenimizle, siz değerli halkımızın hizmetine, BBB Başkanım Recep Altepe ile birlikte sunmuş oluyoruz. Değerli Dava Arkadaşım, Sertaç Kardeşimin adının, böyle anlamlı projede yer almasından büyük memnuniyet duyduğumu ifade etmek isterim. Bu duygularla, parkımızın yapımında değerli katkıları bulunan, başta BBB Başkanım Sayın Recep Altepe Başkanım ve ekibine, yüklenici firma yetkilileriyle mesai arkadaşlarıma çok teşekkür ediyor, ilçemize hayırlı olması temennisinde bulunuyor ve sizleri tekraren saygıyla selamlıyorum.”

Sertaç Dübek’in babası Nurettin Dübek de konuşmasında parkın yapımında ve oğlu Sertaç’ın isminin verilmesinde emeği geçenlere teşekkür etti.

Altepe ve beraberindekiler daha sonra Yenigün Mahallesi’nde Yenişehir Belediyesi tarafından yaptırılan Bayan Spor Salonu’nun temelini attılar. Altepe, “Sağlığın reçetesi spor yapmaktır. Onun için spora yatırım yapıyoruz. Spora gerçek anlamda sahip çıkıyoruz” dedi.

Belediye Başkanı Süleyman Çelik de “İnşallah bu spor salonunun açılışını yapmak da nasip olur” diye konuştu. Çelik şunları kaydetti: Evlatlarımızı yetiştiren, ellerinin değdiği her şeyi güzelleştiren, yeri geldiğinde hem anne, hem baba ve hem de eğitmen olabilen, en çalışkanlarımız, bayanlarımızdır. Bayanlarımızın, sağlıklı yaşam için ısrarlı talepleri neticesinde Yenigün Mahallemizde inşallah 2 ay sonra faaliyete geçecektir. 921,40 m² Arsa üzerinde, 300 m² inşaat alanı bulunan Bayan Spor Salonumuz çelik çatılı, tek katlı betonarme binadan oluşmaktadır. 621,40 m² Bahçe alanı da bulunan Yenigün Mahallesi Bayan Spor Salonunda, 223,74 m² Spor Aletleri Salonu, 30,88 m² kış bahçesi, soyunma odası ve duşlardan oluşan bölümler bulunmaktadır” dedi. (www.yenisehirmemleket.com)

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ