Yenişehir’e Sağlıklı Yaşam Merkezi

Yenişehir’e Sağlıklı Yaşam Merkezi
  • 21.06.2017

SAĞLIKLI YAŞAM MERKEZİ YENİŞEHİR (2) (1) - Kopya     Yenişehir’e yaklaşık 4 milyon liralık harcamayla Sağlık Bakanlığı tarafından, Sağlıklı Yaşam Merkezi kazandırılacak.

AK Parti Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin, Devlet Hastanesi’nin yapımı sürmekte olan yeni hastane binasına taşınmasıyla boşalacak arsaya Sağlıklı Yaşam Merkezi inşa edileceğini kaydetti. Şahin, “Kurtuluş Mahallesi’ndeki Yenişehir Devlet Hastanesi, 100. Yıl Mahallesi’nde yapımı sürmekte olan yeni binasına taşınacak. Hastaneden boşalacak olan 12 dönümlük arsanın 7,5 dönümlük bölümünü Hükümet Konağı’na ayırdık. Arsanın kalan 4,5 dönümüne ise Sağlık Bakanlığı Sağlık Yatırımları Genel Müdürlüğü tarafından Sağlıklı Yaşam Merkezi yapılacak” dedi.

Yatırımla ilgili girişimleri sürdürdüklerini anlatan Şahin, “Yenişehir Kaymakamı Suat Seyitoğlu, Belediye Başkanı Süleyman Çelik ve AK Parti İlçe Başkanı Adnan Kamıl’la Ankara’ya giderek Sağlık Yatırımları Genel Müdürü Kadir Serdar Taflan’la bir araya geldik. Yaklaşık 4 milyon liraya mal olmasının beklendiği bu yatırımın projesi üzerinde çalıştık” diye konuştu.

Sağlıklı yaşam Merkezlerinin, halkın sağlığını korumayı ve geliştirmeyi esas aldığını, başta kronik hastalıklarla mücadele olmak üzere anne ve çocuk sağlığıyla ilgili hizmetler verdiğini dile getiren Şahin, sözlerini şöyle tamamladı: “Sağlıklı Yaşam Merkezleri, farkındalık,  koruyucu ve sağlığı geliştirici eğitimlerin yapıldığı birinci basamak sağlık kuruluşlarıdır. Bu kapsamda Yenişehir’de de obezite, diyabet, hipertansiyon gibi kronik hastalıklarla mücadele edecek şekilde alt yapısı oluşturulacak. Diğer yandan sağlıklı gebelik ve anne sütünün anlatıldığı, anne ve çocuk sağlığı hizmetlerinin verildiği, çağımızın vebası olan ergen sağlığı ve bağımlılıkla mücadele edilen, bünyesinde sigara bıraktırma poliklinikleri bulunduran, kanser taramalarının yapıldığı, psikolog ve diyetisyenlerin görev aldığı bir merkez olacak.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ