Köse’den 3 Mayıs Türkçülük Günü mesajı

Köse’den 3 Mayıs Türkçülük Günü mesajı
  • 02.05.2017

MHP Yenişehir İlçe Başkanı Önder Köse, 3 Mayıs Türkçülük Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Köse’nin mesajı şöyle:

3 Mayıs’ta kabına sığmayan Türk gençliğinin mücadele azmi, milli varlığa ve değerlere sahip çıkma bilinci, Türk Milliyetçiliğinin siyasi ve sosyal bir harekete dönüşümünün temellerini atmıştır. Hiç şüphe yok ki, bizim mücadele tarihimiz, Türklüğün zorlu mücadele tarihinin bir yansımasıdır. Zaferlerle ve başarılarla dolu sayfalar kadar, zorlu ve hüzünlü sayfalar da çoktur. Türk Milliyetçileri, mağdur olmuşlar, sıkıntıya düşmüşler, ama hiçbir zaman mağlûp olmamışlardır. Türk Milliyetçileri zaman zaman horlanmışlar, suçlanmışlar, baskıya maruz kalmışlar ama Türkiye ve Türklük sevdasından vazgeçmemişlerdir.

3 Mayıs’ta ortaya konan milli duyarlılık ve direniş, yeniden milli şahlanış açısından güçlü bir ilham kaynağı, önemli bir örnek teşkil etmektedir. Çünkü 3 Mayıs’ı kavramak, Türk’ün çilesi başta olmak üzere, Türk tarihini ve Türk Dünyasını doğru anlamaktır. 3 Mayıs’ı anlamak, geçmişten ders alıp Türk Milleti’nin onurlu geleceğini inşa etmek için daha çok çalışmanın önemini kavramak demektir

Merhum BAŞBUĞUMUZ Alparslan Türkeş Bey’in gayretleriyle 3 Mayıs 1945 tarihinden itibaren 3 Mayıs tarihinin Türkçüler günü olarak kutlanmaya başlanmıştır. Türkçülük davasının şanlı mensupları dün kızıl Rusya’ya ve kızıl işbirlikçilerine karşı nasıl ki zafere yürüdüyse, bugünde biz Türk milliyetçileri, Türkçülük davasının mensupları olarak Amerika’ya, PKK’ ya karşı mücadele edip zafere yürüyeceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle Türk milliyetçilerinin mücadele tarihine altın harflerle yazılan bu anlamlı günü kutluyor, Başbuğ Alparslan Türkeş başta olmak üzere zorlu bir dönemde adını tarihe yazdıran bütün dava büyüklerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. Ruhları şâd, mekânları cennet olsun. ”

NE MUTLU TÜRK’ÜM DİYENE

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ