Kamıl: 7 köyümüz içme suyuna kavuşuyor

Kamıl: 7 köyümüz içme suyuna kavuşuyor
  • 18.02.2017

AK Parti Yenişehir İlçe Başkanı Adnan Kamıl, Karaköy, Kirazlıyayla, Yıldırım, Kavaklı, Reşadiye, Dereköy ve Süleymaniye mahallelerine içme suyu sağlayacak olan çalışmaların önümüzdeki hafta başlayacağını bildirdi.

Yenişehir’de, yaklaşık 10 yıldır susuzluk sıkıntısı yaşayan mahallelerde bu soruna köklü çözüm getiriliyor. Karaköy, Kirazlıyayla, Yıldırım, Kavaklı, Reşadiye, Dereköy ve Süleymaniye mahallelerine içme suyu sağlayacak olan projenin ihalesi gerçekleştirildi.

BUSKİ tarafından gerçekleştirilen ihaleyi kazanan müteahhit firmanın yaklaşık 1 hafta sonra çalışmalara başlayacağını belirten AK Parti İlçe Başkanı Adnan Kamıl, bu çalışmaların 18 ay içinde tamamlanmasının beklendiğini söyledi. Kamıl, “Karaköy Mahallesi’nde yeni su kaynakları bulmak için yapılan sondajlardan olumlu sonuç alındı ve bu mahalleye 3 adet derin kuyu sondajı yapıldı. Buralardan çıkarılacak olan sular, yeraltına döşenecek olan borularla 7 köyümüze ulaştırılacak” diye konuştu.

Bu mahallelerde içme suyu kaynaklarının yektersiz akldığına dikkat çeken Kamıl, sözlerini şöyle sürdürdü: “BUSKİ tarafından yoğun biçimde bu köylerde ve bu köylere yakın bölgelerde yeni su kaynakları araştırıldı. Geçen yıl bu çalışmalardan sonuç alındı ve Karaköy Mahallesi’nde içilebilir su kaynakları tespit edildi. 180 metre derinlikte açılan 1. kuyuda saniyede 12 litre, 160 metre derinlikte açılan 2. su kuyusunda saniyede 10 litre, 152 metre derinlikte açılan 3. kuyuda ise saniyede 10 litre kapasiteli su kaynakları bulundu. Bu su kaynakları toplam 53 kilometre uzunluğunda döşenecek olan içme suyu hatlarına aktarılacak ve oradan da köylerimizin içme suyu depolarına ulaştırılacak.” (www.yenisehirmemleket.com)

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ