Yenişehir’e yeni sanayi sitesi

Yenişehir’e yeni sanayi sitesi
  • 15.02.2017

Yenişehir’e yeni bir sanayi sitesi kurulması konusunda ilk adımlar atılmaya başlandı. Sanayi sitesinin kurulmasının planlandığı Subaşı Mahallesi’ndeki arazi için Valilik Toprak Koruma Kurulu’ndan onay çıktı.

İlçenin güneyinde yer alan Subaşı Mahallesi’ndeki Hazine’ye ait 655 dönümlük arazide küçük sanayi sitesi kurulması girişimlerini değerlendiren Belediye Başkanı Süleyman Çelik, “Girişimlerini Ticaret ve Sanayi Odası’yla birlikte yürüttüğümüz bu proje, ilçemizdeki esnafın modern ve geniş işyeri ihtiyacını karışlamanın yanı sıra ilçe ve ülke ekonomisine önemli katkılar sağlayacak” dedi.

İlçede Bursa yolu üzerinde bir Küçük Sanayi Sitesi’yle, Çayır Mahallesi’nde eski Sanayi Sitesi’nde esnafların faaliyet gösterdiğini anlatan Çelik, “Bu iki bölgedeki esnaflardan, daha geniş işyerleri ve atölyeleri olan bir sanayi sitesi kurulması talepleri geliyordu. Esnafımız, mevcut sanayi sitelerinde 60 ile 300 metrekare arasında değişen büyüklüklerdeki işyerlerinde faaliyet gösteriyor. Yeni kurulacak sanayi sitesinde işyerlerinin büyüklükleri 5 bin metrekareye kadar çıkabilecek” diye konuştu.

Bu aşamadan sonra sanayi sitesi yapımı koşuluyla Hazine’nin arazi tahsisinin bekleneceğini anlatan Çelik, “Ardından imar planında değişikliğe gidilecek. 1/25 bin, 1/5 bin ve 1/bin ölçekli imar planlarına bu değişiklik işlenecek” dedi.  (www.yenisehirmemleket.com)

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ