Yenişehir’de enerji iletim hatları yenileniyor

Yenişehir’de enerji iletim hatları yenileniyor
  • 19.12.2016

Yenişehir’de Derviş Eroğlu Bulvarı’ndaki enerji iletim hatları ve bu hatları taşıyan direkler yenileriyle değiştiriliyor. Yılsonuna kadar tamamlanması planlanan çalışmayla yüksek gerilim taşıyan hatların çevreye tehlike yaratmasının önüne geçilmesi amaçlanıyor.

Bölgede inceleme yapan Belediye Başkanı Süleyman Çelik, TEİAŞ’ta bir süredir gerçekleştirdikleri girişimlerden olumlu sonuç aldıklarını vurguladı. Çelik, TEİAŞ’ın ihalesini kazanan müteahhit firmanın bölgede çalışmalarına başladığını söyledi.

4 kilometre uzunluğundaki bulvardaki çalışmanın önemli bir sorunu çözüme kavuşturacağını belirten Çelik, “Boyları 20 metre olan direklerin yerine 46 metre uzunluğunda yeni direkler dikilecek. Böylece enerji iletim hatları, yerleşim birimlerinin toprak yüzeyinden mümkün olduğunca yukarıya alınmış olacak. Ayrıca enerji iletim hatları da yenileriyle değiştirilecek” diye konuştu.

Enerji iletim hatlarının 1955 yılından beri kullanılmakta olduğunu ifade eden Çelik sözlerini şöyle tamamladı: “Bu direklerin konulduğu yıllarda seçilen bu güzergâh yerleşim birimlerinin olmadığı, tarlaların bulunduğu bir bölgede kalıyordu. Ancak günümüzde Derviş Eroğlu Bulvarı olarak adlandırdığımız bölge, artık yerleşim alanlarının içinde kalmıştır. Hatlar, tehlike oluşturmaktadır. Bu çalışmayla, bölgedeki bu tehlikeyi ortadan kaldıracak. Direk ve hatların değiştirilerek yenilenmesi yönündeki girişimlerimize olumlu karşılık veren TEİAŞ yetkililerine teşekkür ediyorum.” (www.yenisehirmemleket.com)enerji-iletim-hatti-yenisehir-2

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ