Yenişehir Jandarması’ndan film gibi operasyon

Yenişehir Jandarması’ndan film gibi operasyon
  • 05.12.2016

Yenişehir Jandarması bir başarılı operasyona daha imza attı. Yenişehir ve İznik ilçelerinde kamu kurum ve kuruluşlarıyla özel şahısların iş makinelerinden son 2 aydır yakıt hırsızlığı olaylarında artış görülmesi üzerine Yenişehir Jandarması ile Bursa Jandarma Komutanlığı İstihbarat Şube Müdürlüğü tarafından özel bir ekip oluşturularak çalışmalara başlandı.

Hırsızlık olaylarının yaşandığı olay yerlerindeki güvenlik kameralarının kayıtları ve şüphelilerin kullandığı araç eşkâli ile Bursa’dan kiraladığı aracın benzerlik gösterdiği tespit edildi. Oto kiralama şirketi ile yapılan görüşmede, söz konusu aracın üzerinde GPS (Araç Takip Sistemi) cihazının takılı olduğu öğrenildi.

Yenişehir’de gerçekleştirilen 4 hırsızlık olayında şüphelilerin kullandığı aracın yer tespiti yapıldı. Şüphelilerin bu araçla, daha önce de çalıntı ya da kaçak akaryakıt alarak piyasaya süren bir kişiyle görüştükleri tespit edildi.

Bursa-Yenişehir yolunun üzerindeki Menteşe Mahallesi’ndeki iş makinelerinden akaryakıt çalındığı ihbarı üzerine söz konusu aracın yeri tespit edildi. Aracın içinde özel bir tankta gizlenmiş 1 tona yakın akaryakıt, hırsızlıkta kullanılan 2 adet akü, 1 adet yakıt tahliye motoru ve tertibatı, hortum ile 1 adet ruhsatsız av tüfeği ele geçirildi.

Cumhuriyet Savcılığı’na sevk edilen 4 şüpheliden 3’ü tutuklanarak cezaevine kondu. (www.yenisehirmemleket.com)

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ