Diyabete dikkat çekildi

Diyabete dikkat çekildi
  • 18.11.2016

site-114 Kasım Dünya Diyabet Günü ve Diyabet Haftası etkinlikleri çerçevesinde Yenişehir Devlet Hastanesi Diyabet Birimi tarafından bir toplantı düzenlendi. Halkı bilinçlendirmek ve farkındalığı artırmak amacıyla düzenlenen Belediye Meclis Salonu’ndaki toplantıda diyabetle ilgili ayrıntılı bilgiler verildi.

Yenişehir Devlet Hastanesi Başhekimi İsmail Yoğurt, diyabet hastalığının toplumda yüzde 10-15 oranında görülen ve sıklığı gün geçtikçe artan bir sağlık sorunu olduğunu vurguladı. Diyabetin, Dünya Sağlık Örgütü tarafından bulaşıcı olmayan salgın hastalık olarak kabul edildiğini vurgulayan Yoğurt, “Diyabet, ülkemizde ve dünyada başka kalp ve damar hastalıkları olmak üzere körlük, böbrek yetmezliği, ayak yaralarına bağlı uzuv kayıplarının önde gelen nedenlerindendir. Bu hastalıkla mücadelede bilinçlenme çok önemlidir” dedi.

Toplantının sonunda toplantıya katılanların ücretsiz kan şekeri ölçümü yapıldı. Bu etkinlikte 10 kişinin doktora başvurması gerektiğini belirlendi. (www.yenisehirmemleket.com)

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ